Trzygodzinną Drogę Krzyżową na ryskiej starówce prowadzili dwaj arcybiskupi – katolicki Zbigniew Stankiewicz i luterański Jānis Vanags.
Modlitwa za ojczyznę stała w centrum Drogi Krzyżowej na ulicach Rygi. Wielkopiątkowe nabożeństwo ekumeniczne zorganizowano już po raz dwunasty. Podobne inicjatywy miały miejsce także w innych miastach Łotwy.
Trzygodzinną Drogę Krzyżową na ryskiej starówce prowadzili dwaj arcybiskupi – katolicki Zbigniew Stankiewicz i luterański Jānis Vanags. Mimo prawdziwie zimowej aury, uczestników zebrało się ponad tysiąc. W rozważaniach, modlitwach i śpiewach pojawiały się wątki patriotyczne, związane ze stuleciem niepodległości. Był to swoisty rachunek sumienia, pokazujący problemy, z jakimi boryka się współczesna Łotwa, w tym korupcję, podziały i brak prawdy w życiu publicznym. Wskazywano na potrzebę duchowej odnowy narodu opartej na chrześcijańskiej wierze. Symbolem potrzeby akceptacji Krzyża w swoim życiu były czerwone patyczki niesione przez uczestników nabożeństwa, które wetknięte na koniec w koronę cierniową zawieszoną na krzyżu utworzyły jej „kolce”. Szczególnie wymownie w tym kontekście brzmiała modlitwa o wolność wypowiedziana przez niepełnosprawną, przykutą do wózka inwalidzkiego Diānę Ponaskovą.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.
Nie zapadła jeszcze decyzja dotycząca niedzielnej modlitwy Anioł Pański.