Międzynarodowy Komitet Oświęcimski liczy na ujęcie skazanej za negowanie Holokaustu

Międzynarodowy Komitet Oświęcimski wyraził w niedzielę nadzieję na szybkie ujęcie skazanej w Niemczech za negowanie Holokaustu 89-letniej Ursuli Haverbeck, która nie stawiła się w więzieniu w celu odbycia kary.

"Można tylko mieć nadzieję, że wymiar sprawiedliwości podejmą za nią intensywny pościg" - powiedział wiceprezes Komitetu Christoph Heubner.

Haverbeck, skazywana kilkakrotnie za podżeganie do nienawiści, miała 2 maja rozpocząć odbywanie kary dwóch lat pozbawienia wolności, na jaką skazał ją sąd w Verden w Dolnej Saksonii za kwestionowanie zbrodni nazistowskich, co było pierwszym prawomocnym wyrokiem orzeczonym wobec niej.

Nie przybyła jednak w wyznaczonym terminie do więzienia w dzielnicy Sennen miasta Bielefeld w Północnej Nadrenii-Westfalii, o czym poinformowano w piątek. Rzecznik prokuratury w Verden zapowiedział wtedy, że podejmie się "konieczne kroki", ale szczegółów nie ujawnił.

Lokalny dziennik "Westfalen-Blatt" podał w sobotę, że przed zabezpieczonymi żaluzją drzwiami domu Haverbeck w mieście Vlotho w Północnej Nadrenii-Westfalii od szeregu dni gromadzą się nieodebrane przesyłki pocztowe i gazety, a w garażu nie ma jej samochodu. Pozwala to przypuszczać, że do domu od dłuższego czasu nikt nie wchodził - wskazuje gazeta.

Haverbeck negowała Holokaust w licznych artykułach zamieszczanych w wydawanej w Verden gazecie "Stimme des Reiches" (Głos Rzeszy). Kobieta należy do założycieli Stowarzyszenia ds. Rehabilitacji Prześladowanych za Negowanie Holokaustu (VRBHV). Za negowanie zbrodni popełnionych przez III Rzeszę, a w szczególności Holokaustu, grozi w Niemczech kara pozbawienia wolności do lat pięciu.

«« | « | 1 | » | »»
 • gość
  07.05.2018 08:02
  Ta kobieta w taki sposób to pamięta i ocenia. Żydzi natomiast pamiętają, że Polacy ich mordowali a Niemcy ich bronili. Walka ze wspomnieniami to nieporozumienie.
 • Stanis
  07.05.2018 11:19
  I tto się nie przedawniło? O zgrozo!
 • Gość
  07.05.2018 11:24
  kara pozbawienia wolności do lat 5 - w Polsce grozi do lat 3, szkoda ze tak nisko
 • max
  07.05.2018 14:38
  W Niemczech uczą tylko o Holokauście, nikt nie uczy się o ludobójstwie dokonywanym na narodzie Polskim od 1 września 1939, podobnie jest w Rosji gdzie uczą tylko o tym że Armia Czerwona wyzwalała, zaś to że wspólnie z Niemcami nas eksterminowali jest przemilczane. Wymyślono jedynie antyKatyń by usprawiedliwić mordy dokonane na Polakach, Polskich oficerach, duchownych w 1940.
  W Izraelu również mówi się tylko o Holokauście, przemilcz się kolaboracje Żydów (szczególnie żydowskich elit) z Niemcami i komunistów żydowskich z Sowietami przeciwko Polakom, za to pomawia się Polaków o kolaborację z „nazistami” i współudział w Holokauście (np. w Yad Vashem podpis zdjęcia informuje o Niemcach i polskiej policji pilnującej getta łudzkiego , a w rzeczywistości robiła to żydowska policja (tzw służba porządkowa)) . Różnicuje się ofiary: Żydów więźniów obozów którzy pracowali przy krematoriach usprawiedliwia się że robili to tylko po to by przeżyć, Polaków więźniów obozów np zmuszanych do budowy baraków (również dla siebie) czy zagonionych w Jedwabnem pod groźbą rozstrzelania by przyglądali się zbrodni pomawia się o sprawstwo, kolaborację, a przecież gdyby oni nie wykonali rozkazu Niemców groziłaby im tak samo śmierć jak Żydom. Pomawiając o kolaborację i przemilczając lub umniejszając eksterminację narodu Polskiego neguje się ludobójstwo dokonane przez nazistowskie Niemcy i Sowiecka Rosję na Polakach. Nawet ostatnie obrzydliwe pomówienia Spielberga że rzekomo Polacy tęsknią za nazistami, czy sprawa burmistrza pochodzenia żydowskiego w New Jersey który chce usunąć Pomnik Katyński , jest próbą wymazania pamięci o Niemieckich i Sowieckich zbrodniach na Polakach i próbą upokorzenia Polaków.

  Niestety przykro to mówić ale w Polsce również umniejsza się Golgotę narodu polskiego, choćby umniejszanie liczby więźniów i ofiar – Polaków zamordowanych w Auschwitz, usunięcie oświęcimskich krzyży ze Żwirowiska, czy negowanie lub umniejszanie KL Warschau. KL Warschau gdzie Niemcy wymordowali 200 tyś głównie Polaków nie ma nawet skromnego oficjalnego pomnika, nie ma oficjalnych uroczystości z udziałem władz upamiętniających pomordowanych tam Polaków, a Auschwitz na świecie kojarzony jest jedynie z Holokaustem, a przecież w KL Auschwitz było obozem głównie dla Polaków, Żydów Niemcy wysyłali do KL Birkenau, choć nie tylko bo w tym ostatnim również były więzione Polki.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  18°C Środa
  noc
  15°C Środa
  rano
  16°C Środa
  dzień
  15°C Środa
  wieczór
  wiecej »