Hartwich: Zawieszamy protest w Sejmie

Niepełnosprawni i ich opiekunowie protestowali w gmachu parlamentu 40 dni.

Na 14:30 zaplanowana jest konferencja prasowa, na której strona protestująca wyda oświadczenie i przedstawi szczegóły decyzji. 

Jak podkreśliła Iwona Hartwich - decyzja została podjęta jednomyślnie.

Już teraz informację o zawieszeniu protestu komentują politycy. Beata Mazurek z PiS podkreśliła, że zakończenie protestu nie oznacza zakończenia prac nad poprawą sytuacji osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Z kolei Władysław Kosiniak-Kamysz podkreśla, że protestujący wychodzą z Sejmu jako zwycięzcy a rządzącym zabrakło chęci i wrażliwości do rozwiązania ich problemów.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • pax vobiscum
  27.05.2018 15:32
  Co my słyszymy? Czy Polskę znów okupują Niemcy? "Tę małpkę dostałam kiedy oddawałam broń. Wy nie składajcie broni. Będzie zawieszenie broni, nie kapitulacja. Jakbym była generałem, dałabym wam ordery..." Ktoś kto walczył i przeżył Powstanie Warszawskie nie widzi żadnej różnicy? Panie Protestujące nie widzą w Rządzie który większość postulatów spełnił nawet partnera godnego rozmowy, a tym bardziej podziękowania? Słowa nienawiści i pogardy, jak dla najbardziej nikczemnego i popełniającego zbrodnie wroga? Ludzie opanujcie się i zastanówcie się. Do czego ma taka postawa doprowadzić? Czy dalej będziecie mogli żyć w tak znienawidzonym kraju nawet jak dostaniecie swoje 500 złotych? Nienawiść Was zabije.
 • nolda
  27.05.2018 23:56
  Mamy silny rząd, nie ugiął się przed niepełnosprawnymi. Pełne zwycięstwo, odniesione dzięki Straży Marszałkowskiej, która to nie pozwoliła na przemyt broni przez uczestniczę Powstania Warszawskiego, oraz ulotek przemycanych w kulach przez panią Janinę Ochojską.
  Żeby do podobnych sytuacji nie doszło w przyszłości, padła propozycja, przebadania pod względem zdrowotnym, każdego kto będzie chciał wejść na teren sejmu. Dzięki tym badaniom, miły by zostać wyeliminowane osoby chore pod względem fizycznym i psychicznym, jednak posłowi nie wyrazili zgody. Tym samym zagrożenie pozostało, ale padają zapewnienia „Damy radę”.
 • alesz
  28.05.2018 07:22
  Nareszcie!!! Nie szło na tę blondynę patrzeć. Jestem za opieką finansową ludzi wychowujących osoby niepełnosprawne. Powinny dostawać pensję. Jestem Za!!!!Ale nie jestem za krzykaczami, za tymi, którzy chcą aborcji a teraz stają w szeregu obrońców niepełnosprawnych. Jestem za 500 +, jestem przeciw dodawaniu rodzinom 300 zł. na wyprawki szkolne, jestem za oddaniu tych pieniędzy rodzicom niepełnosprawnych. Jestem przeciw rozdawnictwu w szkole (owoce, jogurty, mleko itp.) Dzieci kształtowane są od początku, że im się należy, nie szanują, wyrzucają często do kosza, do ubikacji itp.
 • kim
  28.05.2018 19:43
  @ALESZ, pisałeś, cytuję: "Nareszcie!!! Nie szło na tę blondynę patrzeć.". Nie wierzę, po prostu nie wierzę że byłeś trzeźwy, gdy to pisałeś! Ja osobiście dziękuję "tej Blondynie", że przebiła się przez moją nieświadomość, że uparcie krzyczała do mnie, dzięki czemu zrozumiałem, na czym polega niezasłużone szczęście posiadania zdrowego dziecka. Pani Iwono Hartwich, najniżej się kłaniam, jest Pani dla mnie wzorem upartego heroizmu Polskiej Mamy! Pozdrawiam, proszę się trzymać - wbrew tym wydelikaconym estetom, którym rozpacz głośno artykułowana przeszkadza w subtelnych rozmyślaniach o istocie chrześcijańskiego miłosierdzia.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6
  13°C Sobota
  noc
  9°C Sobota
  rano
  13°C Sobota
  dzień
  14°C Sobota
  wieczór
  wiecej »