Rozpoczęło się posiedzenie rządu

We wtorek po godz. 11 rozpoczęło się posiedzenie rządu, który zajmie się m.in. projektem założeń do ustawy o formach opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. Celem projektu jest m.in. racjonalizacja zasad tworzenia i działania żłobków.

Projekt przewiduje też wprowadzenie alternatywnych form opieki nad małymi dziećmi.

Ułatwienia dotyczące opieki na dzieckiem mają umożliwić - przede wszystkim matkom - szybszy powrót do aktywności zawodowej, a z drugiej strony skłonić rodziców do posiadania większej liczby dzieci.

We wtorek Rada Ministrów ponownie rozpatrzy projekt zmian w ustawie o grach hazardowych. Przyjęte w styczniu przez rząd zmiany przewidujące zakaz organizowania gier przez internet oraz uczestnictwo w grach urządzanych przez internet, zawierały też zapis o utworzeniu rejestru usług i stron niedozwolonych. Policja, wywiad skarbowy i służba celna miały otrzymać prawo wnioskowania do sądu o blokowanie stron internetowych, m.in. hazardowych, pedofilskich czy propagujących treści wzywające do nienawiści rasowej.

Zapis ten wywołał wiele kontrowersji wśród internautów, którzy uważali, że może godzić on w wolność wypowiedzi w sieci. Zebrali 78,5 tys. podpisów pod listem do prezydenta z apelem o zawetowanie nowelizacji. Na początku lutego premier Donald Tusk zorganizował z internautami debatę na ten temat. W jej efekcie resort finansów przygotował nowy projekt, który nie zawiera już kwestionowanych przez internautów zapisów. Nowy projekt został opublikowany na stronach MF w lutym.

Rząd rozpatrzy także projekt zmian ustawy o Funduszu Kolejowym oraz ustawy o komercjalizacji, restrukturyzacji i prywatyzacji PKP. Zmiany dotyczą m.in. pokrycia straty bilansowej spółki Przewozy Regionalne z lat ubiegłych.

Ministrowie zajmą się ponadto projektami zmian w ustawach: o podatku akcyzowym, o Inspekcji Ochrony Środowiska oraz projektem zmian w Kodeksie karnym. Rząd omówi też założenia do projektu ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
7°C Niedziela
dzień
9°C Niedziela
wieczór
8°C Poniedziałek
noc
7°C Poniedziałek
rano
wiecej »