We wtorek po godz. 11 rozpoczęło się posiedzenie rządu, który zajmie się m.in. projektem założeń do ustawy o formach opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. Celem projektu jest m.in. racjonalizacja zasad tworzenia i działania żłobków.
Projekt przewiduje też wprowadzenie alternatywnych form opieki nad małymi dziećmi.
Ułatwienia dotyczące opieki na dzieckiem mają umożliwić - przede wszystkim matkom - szybszy powrót do aktywności zawodowej, a z drugiej strony skłonić rodziców do posiadania większej liczby dzieci.
We wtorek Rada Ministrów ponownie rozpatrzy projekt zmian w ustawie o grach hazardowych. Przyjęte w styczniu przez rząd zmiany przewidujące zakaz organizowania gier przez internet oraz uczestnictwo w grach urządzanych przez internet, zawierały też zapis o utworzeniu rejestru usług i stron niedozwolonych. Policja, wywiad skarbowy i służba celna miały otrzymać prawo wnioskowania do sądu o blokowanie stron internetowych, m.in. hazardowych, pedofilskich czy propagujących treści wzywające do nienawiści rasowej.
Zapis ten wywołał wiele kontrowersji wśród internautów, którzy uważali, że może godzić on w wolność wypowiedzi w sieci. Zebrali 78,5 tys. podpisów pod listem do prezydenta z apelem o zawetowanie nowelizacji. Na początku lutego premier Donald Tusk zorganizował z internautami debatę na ten temat. W jej efekcie resort finansów przygotował nowy projekt, który nie zawiera już kwestionowanych przez internautów zapisów. Nowy projekt został opublikowany na stronach MF w lutym.
Rząd rozpatrzy także projekt zmian ustawy o Funduszu Kolejowym oraz ustawy o komercjalizacji, restrukturyzacji i prywatyzacji PKP. Zmiany dotyczą m.in. pokrycia straty bilansowej spółki Przewozy Regionalne z lat ubiegłych.
Ministrowie zajmą się ponadto projektami zmian w ustawach: o podatku akcyzowym, o Inspekcji Ochrony Środowiska oraz projektem zmian w Kodeksie karnym. Rząd omówi też założenia do projektu ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi.
Z dala od tłumów oblegających najbardziej znane zabytki i miejsca.
Celem ataku miał być czołowy dowódca Hezbollahu Mohammed Haidar.
Wyniki piątkowych prawyborów ogłosił w sobotę podczas Rady Krajowej PO premier Donald Tusk.
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.