Magdalena Hodak na łamach "Rzeczpospolitej" opisuje niekonwencjonalne wezwania do nawrócenia. W Łodzi sakrament pokuty i pojednania udzielany będzie przez sześciu duchownych w sześciu pomieszczeniach klasztornej kamienicy.
Za inicjatywą stoi Duszpasterstwo Akademickie Kamienica. Ci, którzy przyjdą, nasycą nie tylko duchowy głód. – W sali spotkań duszpasterstwa przygotujemy kawę, herbatę, kanapki, sałatki – mówi Wiktoria Czarnecka, studentka pedagogiki Uniwersytetu Łódzkiego. Do nocnej spowiedzi w katedrze mogła przystąpić już młodzież. Wtorkowy sakrament pokuty był częścią rekolekcji akademickich, które prowadził tu ojciec Aleksander Posacki, jezuicki teolog, znawca demonologii, konsultant egzorcystów.
Akcję spowiadania o nietypowej porze zaplanowano także w trzech szczecińskich kościołach. Spowiednicy będą tam czekać na wiernych całą noc z Wielkiego Czwartku na Wielki Piątek. Akcję „Noc konfesjonałów” na stronie internetowej promuje Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska.
Profesor Zbigniew Bokszański, socjolog kultury z Uniwersytetu Łódzkiego, uważa, że Kościół, decydując się na nowatorskie formy ewangelizacji, chce się pokazać jako instytucja otwarta i dotrzeć do młodego pokolenia.
Chodzi o zabezpieczenie przed zagrożeniami płynącymi z Rosji.
W sobotę rebelianci M23 przejęli kontrolę nad miastem Masisi w prowincji Kivu Północne.
W tle konflikty zbrojne oraz kwestie symboli religijnych i hidżabów.