Obiektywnie rzecz biorąc interkomunia jest absolutnie niemożliwa – oświadczył kard. Gerhard Müller. Przebywa on aktualnie w Australii z serią wykładów dla miejscowych księży. Były prefekt Kongregacji Nauki Wiary udzielił obszernego wywiadu czasopismu "Catholic Outlook".
Zapytany o niemiecką kontrowersję wokół dopuszczania do Komunii protestantów z małżeństw mieszanych, były prefekt Kongregacji Nauki Wiary zwrócił uwagę na istotne różnice między katolikami i protestantami w rozumieniu Kościoła i sakramentów. Nie można sobie powiedzieć, że to wszystko jedno, że liczą się tylko religijne uczucia, poczucie przynależności. Również uczucia są ważne, ale one są niewystarczające dla komunii sakramentalnej – podkreślił kard. Müller. Wyraził przy tym nadzieję, że niemieccy biskupi powrócą do bardziej religijnego i duchowego rozumienia Kościoła, a także do poszanowania podstaw katolickiej wiary, które nie mogą ulec zmianie. Dziś jednak zdaniem kard. Müllera niemieccy biskupi myślą bardziej w kategoriach polityki i władzy niż ewangelizacji.
Kard. Müller ubolewa też z powodu niejasnych wytycznych, które napływają w tej sprawie z Rzymu. Zaznaczył on, że zgodnie z katolicką wiarą papież jest powszechną zasadą jedności Kościoła. Nie ma ona jednak charakteru politycznego, lecz jest jednością w objawionej wierze. A wiara, nauczanie Kościoła katolickiego odnośnie do Eucharystii i eucharystycznej przynależności do pełnej jedności Kościoła jest bardzo jasna i nie można jej zmieniać – dodał były prefekt Kongregacji Nauki Wiary.
Tak mówi premier Tusk. Opozycja wskazuje na wielką woltę, jakiej właśnie dokonuje.
Zgodnie z tegoroczną ustawą budżetową deficyt na koniec 2025 r. może wynieść ponad 288 mld zł.
To pierwszy taki nakaz wydany wobec dużej firmy technologicznej - podkreślił tygodnik "Nikkei Asia".
W wywiadzie dla Fox News ocenił, że porozumienie z Rosją na temat wojny "wyłania się".
UNICEF: przemoc wobec nieletnich przybiera często drastyczną postać.
Unijni przywódcy planują w lipcu szczyt z przywódcą Chin Xi Jinpingiem w Pekinie