Na stołach i biurkach urzędników z Centralnej Agencji Wywiadowczej Stanów Zjednoczonych (CIA) pojawią się serwisy wykonane w Bolesławcu.
Pracownicy tamtejszej Ceramiki Artystycznej Spółdzielni Rękodzieła Artystycznego opracowali wzory i przygotowali kilkaset sztuk przedmiotów utrzymanych w konwencji i kolorystyce legendarnej ceramiki bolesławieckiej. Inicjatywa wyszła od CIA.
- To unikatowe zamówienie i jedyna taka stylizacja na świecie, mimo że firma swoje wyroby wysyła do 25 krajów - informuje Helena Smoleńska, prezes bolesławieckiej spółdzielni.
Przez kilka miesięcy trwały próby i tworzenie kolejnych wersji projektu. Agenci CIA mieli też specjalne wymagania co do kolorystyki. Więcej swobody pozostawili bolesławieckim rzemieślnikom przy tworzeniu dekoracji, której autorką jest Maria Starzyk, wieloletnia projektantka w spółdzielni.
aktualna ocena | 5,0 |
głosujących | 10 |
Ocena |
bardzo słabe
|
słabe
|
średnie
|
dobre
|
super
- Nieraz bywacie upokarzani. Jakbyście byli gorszą częścią nauczycieli.