Kapelani lotnictwa cywilnego z całego świata już po raz 14. zebrali się na seminarium zorganizowanym przez Papieską Radę ds. Duszpasterstwa Migrantów i Podróżujących. Tym razem odbywa się ono nie w Rzymie, jak w poprzednich latach, ale w Loreto na włoskim wybrzeżu Adriatyku.
Wybór miejsca wiąże się z minioną przed kilku tygodniami 90. rocznicą ogłoszenia Matki Bożej Loretańskiej patronką lotnictwa. Aktu tego dokonał 24 marca 1920 r. Benedykt XV w nawiązaniu do pobożnej tradycji o przeniesieniu domku nazaretańskiego przez aniołów z Ziemi Świętej do Loreto.
W rozpoczętym dziś spotkaniu obok księży kapelanów ze wszystkich kontynentów biorą udział również inne osoby pracujące w duszpasterstwie na lotniskach. Są w nie zaangażowani stali diakoni, siostry zakonne i świeccy. Program seminarium obejmuje refleksje nad kultem Matki Bożej Loretańskiej i trwającym Rokiem Kapłańskim oraz nad wydanymi w 1995 r. przez wspomnianą dykasterię „Wskazaniami dla katolickiego duszpasterstwa lotnictwa cywilnego”. Ponadto spotkanie jest okazją do podzielenia się doświadczeniami pracy duszpasterskiej na lotniskach. Obrady w Loreto zakończą się we wtorek 13 kwietnia. W środę 14 kwietnia uczestnicy wezmą udział w papieskiej audiencji na placu św. Piotra.
Franciszek włączył się w dyskusję nad forsowaną przez prezydenta Macrona legalizacją eutanazji.
To najpoważniejsze walki wewnątrz Syrii od 2020 r. Zginęło w nich już ponad 250 osób.
W odpowiedzi władze w Seulu poderwały myśliwce i złożyły protest dyplomatyczny.
O spowodowanie uszkodzeń podejrzana jest załoga chińskiego statku Yi Peng 3.
Program stoi w sprzeczności z zasadami ochrony małoletnich obowiązującymi w mediach.
Seria takich rakiet ma mieć moc uderzeniow zblliżoną do pocisków jądrowych.
Przewodniczący partii Razem Adrian Zandberg o dodatkowej handlowej niedzieli w grudniu.
Załoga chińskiego statku Yi Peng 3 podejrzana jest o celowe przecięcie kabli telekomunikacyjnych.