O piętnastej w różnych miejscach kraju i świata rozpoczęła się modlitwa o miłosierdzie. Ludzie prosili o nie dla siebie i dla całego świata.
Dzisiaj w setkach dużych miast i małych miejscowości modlono się na placach, skwerach i skrzyżowaniach dróg. „Iskra Bożego Miłosierdzia” to inicjatywa podejmowana co roku 28 września o godzinie 15.00, w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny i czciciela Bożego Miłosierdzia. Na przestrzeni lat włączyło się w nią kilkadziesiąt państw w różnych częściach świata.
Mira Fiutak /Foto Gość
W Godzinie Miłosierdzia rozpoczęła się modlitwa na ulicach
W Godzinie Miłosierdzia ludzie zebrali się na modlitwie również w Zabrzu Biskupicach, na placu przy kaplicy św. Jana. – To akcja, którą prowadzą księża jezuici, a na całym świecie wierni włączają się w tę modlitwę, do której tak mocno zachęcał Pan Jezus. Czytamy o tym w „Dzienniczku” s. Faustyny. Wiemy, jak wiele łask obiecał tym, którzy będą ją odmawiali i ten kult rozszerzali – wyjaśnia ks. Krzysztof Plewnia, wikary parafii Wniebowzięcia NMP. W tej parafii koronka jest odmawiana w każdy piątek o 15.00 przed Najświętszym Sakramentem.
– Chcemy dać świadectwo o tym również na ulicach naszych miast i wiosek. Chcemy oddać cześć Panu Bogu i uwielbiać Go za Jego nieskończone miłosierdzie. To jest nasze świadectwo wiary, głoszenie Ewangelii. Stajemy we wspólnocie i chcemy propagować kult Bożego miłosierdzia, do czego zachęcał nas Jan Paweł II i s. Faustyna, święci, których będziemy wspominali w październiku – dodaje.
W tym roku ludzie na całym świecie modlili się szczególnie za kapłanów, by wypełnili to, co Jezus przekazał św. Faustynie: „Kapłanom, którzy głosić będą i wysławiać miłosierdzie moje, dam moc przedziwną i namaszczę ich słowa, i poruszę serca, do których przemawiać będą” (Dz. 1521).
Prosili także o pokój na świecie, zwłaszcza w krajach Bliskiego Wschodu, modlili się za uchodźców, wszystkie kraje, miasta, rodziny i każdego człowieka oraz w intencji papieskiej na wrzesień, dotyczącej młodzieży na kontynencie afrykańskim, żeby miała dostęp do edukacji i pracy we własnej ojczyźnie.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
"Franciszek jest przytomny, ale bardziej cierpiał niż poprzedniego dnia."
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.