Tęczowy Piątek w polskich szkołach - co może zrobić rodzic?

W najbliższy piątek 211 polskich szkół włączy się w akcję Kampanii Przeciw Homofobii. Czy rodzice muszą zgodzić się, by ich dziecko brało w niej udział?

Do akcji "Tęczowy piątek" zorganizowanej przez organizację LGBT Kampania Przeciw Homofobii przystąpiło 211 polskich szkół. W placówkach tych w najbliższy piątek zawisną plakaty promujące postulaty LGBT, dzieci otrzymają tęczowe gadżety, a nauczyciele będą przekazywać uczniom treści z poradnika, jaki szkoły otrzymały od organizatorów akcji. W materiałach tych wprost zanegowana jest katolicka etyka w zakresie seksualności. W poradniku można przeczytać m.in.:

"Zachowań potępianych przez Kościół jest wiele – masturbacja, antykoncepcja, seks przed- i pozamałżeński. Rzeczywistość społeczna rządzi się jednak własnymi prawami – osoby heteroseksualne żyją w konkubinatach, rozwodzą się i ponownie pobierają, używanie prezerwatyw jest powszechnie propagowane przez instytucje zajmujące się profilaktyką HIV/AIDS. Moralne sądy Kościoła są w tak wielu kwestiach nagminnie przez katolików ignorowane, a w tej jednej miałyby mieć absolutną moc wiążącą?" – pytają autorzy poradnika.

W innym miejscu organizatorzy akcji agitują politycznie na rzecz polityków promujących postulaty.

W ilu placówkach rodzice zostali poinformowani o tym, jakie treści będą przekazywane ich dzieciom w najbliższy piątek? Trudno powiedzieć. Prawdopodobnie jednak wielu rodziców o tym nie wie. W jaki sposób rodzice mogą przeciwstawić się takiemu działaniu szkół? Konkretne rozwiązania proponuje Ordo Iuris.

Organizacja zachęca rodziców, którzy nie chcą, by ich dzieci uczestniczyły w "Tęczowym piątku", aby pobrali oświadczenie (dostępne TUTAJ), wypełnili je i złożyli w szkole. Jest to oświadczenie, na mocy którego szkoła musi uzyskać każdorazową zgodę rodzica na uczestnictwo dziecka w zajęciach z zakresu szeroko rozumianej seksualności. Dzięki temu szkoła nie będzie mogła przeprowadzać tego typu zajęć bez wiedzy i zgody rodzica. W razie odmowy uznania oświadczenia przez szkołę instytut Ordo Iuris gwarantuje rodzicom pomoc prawną.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
16°C Piątek
wieczór
14°C Sobota
noc
14°C Sobota
rano
21°C Sobota
dzień
wiecej »