Autorka artykułu w Dzienniku - Gazecie Prawnej została przez pracownika Gloria24.pl poinformowana o tym, że akcja jest w przygotowaniu i napisała swój tekst bez znajomości oświadczenia Gloria24.pl i wydawców - przekręcając jednocześnie fakty.
Oświadczenie w sprawie informacji medialnych o stanowisku Gloria24.pl w sprawie pobierania książek i plików multimedialnych z internetu
W niemnałe zakłopotanie wprawił katolickich księgarzy, wydawców i czytelników artykuł opublikowany 27 w "Dzienniku. Gazecie Prawnej". Artykuł ten zainspirowany był dyskusją, jaką w portalu księgarskim Rynek-ksiazki.pl rozpoczął jeden z największych wydawców e-booków i audiobooków w Polsce - serwis Nexto.pl. Nexto.pl przeciwstawił się serwisom podobnym do Chomikuj.pl, za pośrednictwem którego rozpowszechniane jest w sieci wiele treści ze złamaniem praw autorskich. Serwis Chomikuj.pl również wyraził wolę walki z takim procederem.
Księgarnia Gloria24.pl postanowiła w tej sytuacji przeprowadzić akcję informacyjną, mającą na celu ukazanie internautom, gdzie podczas wymiany plików w internecie może pojawić się konflikt etyczny i prawny oraz ukazać, jakim zagrożeniem dla rynku książki jest nielegalne pobieranie plików. Oczywiście nie każde pobieranie plików jest nielegalne - o tym również chcieliśmy poinformować czytelników.
Niestety artykuł w "Dzienniku. Gazecie Prawnej" został napisany przed podjęciem akcji ze strony Gloria24.pl. Autorka artykułu została przez pracownika Gloria24.pl poinformowana o tym, że akcja jest w przygotowaniu i napisała swój tekst bez znajomości oświadczenia Gloria24.pl i wydawców - przekręcając jednocześnie fakty. Najlepszym tego przykładem było napisanie, że jestem szefem Gloria24.pl, podczas gdy szefem jest Andrzej Sobczyk a ja odpowiadam jedynie za redakcję i promocję.
Również media, które wymieniałem w rozmowie telefonicznej z dziennikarka, jako te, które chcemy zaprosić do akcji, wymieniła ona, jako już biorące w niej udział. Aby sprawiedliwości stało się zadość publikujemy list do internautów, który mieliśmy w planach upublicznić jeszcze zanim "Dziennik. Gazeta Prawna" opublikowała swój artykuł. Cieszy nas, że choć w nie do końca korzystnych okolicznościach, ale jednak zarówno redaktor naczelny portalu wiara Andrzej Macura, jak i właściciel konkurencyjnej księgarni Paweł Królak, wzięli udział w dyskusji, która zaowocować może zwiększeniem świadomości prawnej i etycznej problemu pobierania treści z internetu objętych prawami autorskimi.
Marcin Konik-Korn
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.