"Głosić i rozpowszechniać Królestwo Boże można tylko prawdą"

"Prawda jest mocą rozpowszechniania Królestwa Chrystusa. Trudność dzisiejsza polega na tym, że to my sami chcemy decydować, co nią jest, a co nie” – mówił bp Krzysztof Wętkowski podczas Mszy św. z udziałem młodzieży, celebrowanej w katedrze gnieźnieńskiej.

Biskup pomocniczy gnieźnieński przyjął ślubowanie i wręczył legitymacje nowym członkom Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, które w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata obchodzi swoje święto patronalne. W homilii, nawiązując do tego kończącego rok liturgiczny dnia, zwrócił uwagę na właściwe pojmowanie Królestwa Bożego. Nie szerzy się ono – mówił – jak królestwa ziemskie, siłą, przemocą i wojną, ale mocą prawdy, którą jest sam Chrystus.

„Królestwo Boże idzie przez świat mocą samej prawdy” – podkreślił bp Wętkowski zauważając jednocześnie, że trudność dzisiejsza polega na tym, że człowiek sam chce decydować, co prawdą jest, a co nie. Za prawdę bierze swoje emocje, zachcianki i wygodne dla siebie postprawdy, które przeczą Bożemu porządkowi w kwestiach nawet najbardziej podstawowych jak choćby płeć.

„Biologia mówi nam, że człowiek jest albo mężczyzną albo kobietą i tutaj nie ma możliwości decydowania. Postprawda twierdzi jednak inaczej” – zauważył biskup pomocniczy gnieźnieński.

Przypomniał też, że Królestwo Boże nie jest rzeczywistością zewnętrzną, ale jest w nas i jego rozprzestrzenianie w świecie zależy od naszego świadectwa. Nie wystarczy bowiem – tłumaczył – prawdę znać czy posiadać, ale trzeba nią żyć i z odwagą głosić. Jako przykład podał pakistańską katoliczkę Asię Bibi, która została skazana na śmierć za rzekome bluźnierstwo przeciw islamowi, i która mimo długoletniego więzienia i prześladowania nie wyrzekła się swojej wiary i przekonań.

„Ona jest najbardziej czytelnym znakiem w naszych czasach, co to znaczy szerzyć Królestwo Chrystusa poprzez prawdę i świadectwo jej dawane” – stwierdził bp Krzysztof Wętkowski.

W czasie Mszy św. nowi członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Gnieźnieńskiej złożyli uroczyste ślubowanie, a po zakończeniu liturgii odebrali z rąk bp. Wętkowskiego legitymacje i znaczki członkowskie.

W katedrze gnieźnieńskiej obecna była również młodzież uczestnicząca w rekolekcjach przygotowujących do dobrego przeżycia Adwentu.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
13°C Sobota
rano
15°C Sobota
dzień
15°C Sobota
wieczór
13°C Niedziela
noc
wiecej »