Wiceprezydent Gdańska spotkał się z matką zabójcy Adamowicza

Jestem po spotkaniu z mamą sprawcy. Miasto zaoferowało pomoc rodzinie - poinformował w środę na swoim profilu na Facebooku wiceprezydent Gdańska Piotr Kowalczuk. Jak dodał, rodzina sprawcy też przeżywa swój dramat i jest zszokowana.

"Oni też przeżywają swój dramat, są zszokowani i zdruzgotani, łączą się w bólu z najbliższymi Prezydenta oraz gdańszczankami i gdańszczanami" - napisał Kowalczuk.

Podkreślił, że prosi jak "zawsze życzył sobie tego nasz Prezydent objąć wszystkie ofiary tej tragedii modlitwą, opieką i wsparciem". "Nie może być naszej zgody na hejt, przemoc oraz słowa, które ranią i zabijają" - zaznaczył wiceprezydent Gdańska.

W niedzielę wieczorem na scenę, na której odbywał się finał WOŚP w Gdańsku wtargnął 27-letni Stefan W. i kilkukrotnie ugodził nożem prezydenta Adamowicza. Jeszcze w nocy samorządowiec przeszedł pięciogodzinną operację. Po jej zakończeniu lekarze z gdańskiego Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego informowali, że urazy, jakich doznał samorządowiec "były bardzo ciężkie", wyjaśniali, że doznał on poważnej rany serca, rany przepony i ran narządów wewnątrz jamy brzusznej". W poniedziałek krótko przed godz. 15 Centrum poinformowało, że prezydent Adamowicz zmarł. Pogrzeb zaplanowano na sobotę.

W poniedziałek gdański sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 27-letniego Stefana W. - sprawcy śmiertelnego ataku na prezydenta Gdańska. Wcześniej mężczyźnie postawiono zarzut zabójstwa z motywacji zasługującej na szczególne potępienie. Czyn ten zagrożony jest karą co najmniej 12 lat więzienia, 25 lat pozbawienia wolności, a nawet dożywocia. Stefan W. nie przyznał się do jego popełnienia.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Dremor
  16.01.2019 15:35
  Warto by było dopisać, że matka sprawcy jeszcze przed zwolnieniem z więzienia informowała policję, że syn może być niebezpieczny. Policja przekazała pismo do zakładu karnego, gdzie odpowiedziano, że nic złego się nie dzieje.
 • tomaszl
  16.01.2019 15:50
  Współpracownikom Pawła Adamowicza którzy mimo niesłychanie dla nich trudnej sytuacji, potrafią tak działać należy się wielka wdzięczność Gdańszczan. Są wzorem, jak postępować.

  Jako przykład, który widziałem, to już w nocy z niedzieli na poniedziałek, czyli gdy trwała walka o życie Prezydenta, wiceprezydent odpowiedzialny za edukację prosił dyrektorów szkół o wsparcie dzieci i młodzieży w tych traumatycznych, emocjonalnych chwilach.
  To świadczy o wielkiej klasie wszystkich bez wyjątku najbliższych współpracowników Prezydenta.
 • jo
  16.01.2019 16:43
  Panie Prezydencie Kowalczuk! Wyrazy najgłębszego szacunku. Chylę przed Panem głowę. To co Pan zrobił, to czysta Ewangelia. Jezus postąpiłby tak samo.
 • co ty nato
  16.01.2019 23:49
  Dremor powstrzymałbyś się od insynuacji nad trumną. Wielu należałoby izolować chociażby za arogancję na forum. Arogancja jest rodzajem agresji.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  31 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  22°C Czwartek
  wieczór
  19°C Piątek
  noc
  16°C Piątek
  rano
  17°C Piątek
  dzień
  wiecej »