Uratowali życie niewidomemu

Podziękowania za bohaterską postawę otrzymali w czwartek od komendanta miejskiego policji w Szczecinie dwaj mężczyźni, którzy uratowali życie niewidzącemu mieszkańcowi miasta. Mężczyzna stracił orientację i wpadł do Odry.

"Aby być bohaterem, nie trzeba być jakąś magiczną osobą. Bohater to taki zwyczajny człowiek, któremu czasami przydarzają się niezwykłe rzeczy" - powiedział w czwartek komendant miejski policji w Szczecinie mł. insp. Piotr Makuch, dziękując dwóm mężczyznom, którzy tydzień temu pomogli niewidomemu i częściowo niedosłyszącemu szczecinianinowi wydostać się z rzeki.

Jak relacjonował komendant, około południa jeden z mężczyzn był wówczas na rybach, drugi stał na przystanku komunikacji miejskiej. "Od Mostu Długiego idzie mężczyzna, osoba niewidoma z białą laską. (...) W pewnym momencie traci trochę orientację, zmierza w kierunku wody i do niej wpada" - opowiadał Makuch. Dodał, że do kei podbiegł wówczas wędkarz, pan Roman, który przy pomocy podbieraka przyciągnął mężczyznę do brzegu. Drugi z mężczyzn, który wcześniej stał na przystanku, także podbiegł i pomógł wyciągnąć niewidomego z wody. Wezwane zostało pogotowie.

"Dzięki temu mężczyzna dzisiaj żyje i cieszy się bardzo dobrym zdrowiem" - zaznaczył komendant.

Wędkarz Roman Orliński powiedział dziennikarzom, że jego obecność nad rzeką była tego dnia właściwie przypadkowa. "Testowałem nową wędkę, o tej porze nigdy nie przebywam na rybach" - opowiadał mężczyzna. "Myślę, że każdy by na moim miejscu takie coś zrobił i uratował człowieka. Nic takiego nadzwyczajnego nie zrobiłem - tylko to, co uznałem za stosowne" - dodał. Zaznaczył, że był gotów wskoczyć do wody, gdyby nie udało się pomóc mężczyźnie inaczej.

"Zobaczyłem, że pan sięga do wody podbierakiem - myślałem, że złapał rybę. Zauważyłem jednak człowieka w wodzie i od razu podbiegłem. Normalna rzecz, nie wydaje mi się, żeby to było jakieś bohaterstwo" - powiedział drugi z mężczyzn, Maciej Stawski.

Obaj podkreślili, że mimo iż wokół znajdowało się wiele osób, nikt inny nie pospieszył z pomocą.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
31°C Wtorek
wieczór
26°C Środa
noc
19°C Środa
rano
22°C Środa
dzień
wiecej »