"Będziemy namawiać na przyjmowanie karty LGBT plus"

Będziemy namawiać innych włodarzy miast do przyjęcia karty LGBT plus - mówi w poniedziałkowym wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" liderka Inicjatywy Polska Barbara Nowacka.

Pytana, czy politycy Koalicji Europejskiej będą namawiać innych prezydentów miast do przyjęcia karty LGBT+ (po tym jak przyjął ja prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski - PAP), Barbara Nowacka odpowiada: "Inicjatywa Polska na pewno! Musimy dbać o każdą wykluczoną osobę, zadbać o jej prawa i dobre samopoczucie w Polsce. Na poziomie krajowym i samorządowym trzeba wprowadzić rzetelną edukację równościową, walczyć z homofobią. PiS zupełnie nie po chrześcijańsku odrzuca osoby nieheteronormatywne. Pytanie co z ich sumieniem".

Na uwagę, że Platforma przez osiem lat rządów kluczyła w sprawie związków partnerskich, Nowacka mówi: "I to był błąd. Ale Platforma się zmieniła. Patrzę na Rafała Trzaskowskiego, Jacka Jaśkowiaka i widzę zmianę. Grzegorz Schetyna tez się zmienił. PO dzisiaj żałuje, że nie wprowadziła związków partnerskich".

Pytana, czy PO i PSL pozwoli szerokiej koalicji opozycji wprowadzić związki partnerskie Nowacka odparła: "Rozmawialiśmy o tym w Koalicji i po wyborach parlamentarnych, jeśli uda się nam pokonać PiS, związki partnerskie będą wprowadzone. Jestem co do tego przekonana po rozmowach w KE".

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  30 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  19°C Czwartek
  noc
  16°C Czwartek
  rano
  23°C Czwartek
  dzień
  23°C Czwartek
  wieczór
  wiecej »