Ona dała im moc - pieszo dotarli do Łagiewnik!

Najświętszy Sakrament niesiony w wyjątkowej monstrancji, a za Nim oni - 1800 pielgrzymów siódmej pieszej pielgrzymki diecezji bielsko-żywieckiej do sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Dziś w samo południe dotarli do celu czterodniowej wędrówki, do Łagiewnik.

Wyruszyli 30 kwietnia z sanktuarium Matko Bożej Bolesnej w Hałcnowie w siedmiu grupach. Przez cztery dni, w drodze do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, nieśli Najświętszy Sakrament w monstrancji przygotowanej specjalnie na ten czas, ewangeliarz i pokaźnych rozmiarów krzyż. W drodze towarzyszyły im słowa Jezusa z "Dzienniczka" siostry Faustyny o Eucharystii - "Ona da ci moc"..

W samo południe, ubrani w żółte pielgrzymkowe koszulki, z głównym przewodnikiem ks. Tomaszem Sroką, Ireną Paplą - inicjatorką pielgrzymki i wszystkimi służbami pielgrzymkowymi przyszli do sanktuarium św. Jana Pawła II, gdzie czekał na nich biskup Roman Pindel i ks. kustosz Mateusz Hosaja wraz z rzeszą pielgrzymów, którzy do Krakowa przyjechali autokarami z całej diecezji bielsko-żywieckiej. Weszli do świątyni z Najświętszym Sakramentem, niesionym przez ks. Michała Styłę, przewodnika grupy św. Faustyny.

Wszyscy modlili się przed Jezusem, a następne za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, przy jego relikwiach, prosili w intencjach swoich i tych, które powierzyli im czytelnicy "Gościa" za pośrednictwem naszej strony internetowej.

Z Centrum Jana Pawła II pielgrzymi wyruszyli w stronę sanktuarium Bożego Miłosierdzia i kaplicy św. Faustyny. Przy samej bazylice dołączył do nich ks. Jakub Kuliński niosący Najświętszy Sakrament w monstrancji, która towarzyszyła im w drodze. Tutaj przywitał ich ks. Franciszek Ślusarczyk - kustosz sanktuarium Bożego Miłosierdzia, i s. Koleta Fronckowiak ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia oraz cieszyńska rodaczka s. Eufemia.

O 15.00 będą uczestniczyć w Koronce do Bożego Miłosierdzia i Mszy św. pod przewodnictwem biskupa Romana Pindla.

Wszystkie nasze pielgrzymkowe relacje i galerie zdjęć znajdziecie TUTAJ.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  3°C Niedziela
  wieczór
  3°C Poniedziałek
  noc
  1°C Poniedziałek
  rano
  3°C Poniedziałek
  dzień
  wiecej »