Prezydent Andrzej Duda do prezydenta Izraela: Atak na Magierowskiego - wyraz wrogości wobec Polski

Z najwyższym zaniepokojeniem przyjąłem wiadomość o ataku na ambasadora Marka Magierowskiego; akt ten jest odbierany jako wyraz uprzedzeń i wrogości wobec naszego państwa i narodu - napisał prezydent Andrzej Duda w liście do prezydenta Izraela Reuwena Riwlina.

Ambasador RP w Izraelu Marek Magierowski został we wtorek zaatakowany fizycznie i słownie przez mężczyznę przed budynkiem polskiej placówki dyplomatycznej w Tel Awiwie. W związku z atakiem, do MSZ w środę została wezwana ambasador Izraela w Polsce Anna Azari, która wyraziła ubolewanie z powodu incydentu, deklarując zarazem pomoc władz izraelskich w jego pełnym wyjaśnieniu.

Izraelska prokuratura postawiła w czwartek zarzuty napaści i gróźb karalnych mężczyźnie, który zaatakował Magierowskiego. Zarzuty te zagrożone są karą do pięciu lat więzienia.

Andrzej Duda w liście skierowanym do prezydenta Izraela napisał, że "z najwyższym zaniepokojeniem" przyjął wiadomość o ataku na polskiego ambasadora.

"Najwyższego przedstawiciela Rzeczypospolitej w Państwie Izrael znieważono słowem i czynem przed siedzibą polskiej placówki dyplomatycznej. Akt ten jest odbierany jako wyraz uprzedzeń i wrogości wobec naszego państwa i narodu" - podkreślił prezydent w liście, do którego dotarła PAP.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • seitz
  17.05.2019 18:43
  Bardzo dobrze, że ten wypadek jest podnoszony i eskalowany przez najwyższe władze w Polsce i że takie przypadki otrzymały swoją nazwę Antypolonizm.
  Często zarzuca się nam bezpodstawnie antysemityzm więc teraz my będziemy zarzucać Antypolonizm podciągając pod to wszelkie ataki na tle antypolonijnym. Za chwilę okaże się, że dłuższa jest lista przypadków antypolonizmu w Izraelu niż antysemityzmu w Polsce. A chciałoby się mieć przyjaźń dwóch jednakowo skrzywdzonych narodów.
  Patrząc na reakcję widzę zorganizowaną wspólną narrację wszystkich władz w Polsce od ministra po prezydenta i tak powinna działać polska dyplomacja.
  Po 4 latach PiS się dobrze nauczył. Bądź życzliwy dla przyjaciół i bezwzględny dla wrogów Polski.
 • gośćKA
  17.05.2019 23:16
  Brawo Prezydent RP !
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  31 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12°C Środa
  rano
  18°C Środa
  dzień
  19°C Środa
  wieczór
  16°C Czwartek
  noc
  wiecej »