Papież na zakończenie miesiąca maryjnego

Wzorem Maryi nawiedzającej swą krewną, Kościół, z samej natury misyjny, ma głosić Ewangelię wszystkim ludziom. Przypomniał o tym Papież przy lourdzkiej grocie w ogrodach watykańskich na zakończenie wieczornej procesji różańcowej, która dotarła tam, jak co roku, w ostatnim dniu maja. Benedykt XVI wskazał, że Elżbieta symbolizuje chorych, starców i wszystkich innych ludzi potrzebujących naszej pomocy i miłości. Tak jak Maryja mamy nie tylko nieść konkretną pomoc, ale dać im spotkać samego Jezusa.

„Jesteśmy tu w sercu i u szczytu misji ewangelizacyjnej – powiedział Papież. – Takie jest najprawdziwsze znaczenie, najbardziej autentyczny cel każdej drogi misyjnej: dawać ludziom Ewangelię żywą i osobową, którą jest sam Pan Jezus. Dawanie Jezusa napełnia radością, jak poświadcza Elżbieta: «Oto, skoro głos Twego pozdrowienia zabrzmiał w moich uszach, poruszyło się z radości dzieciątko w moim łonie» (Łk 1, 44). Jezus to prawdziwy i jedyny skarb, jaki mamy dać ludzkości. Ludzie naszych czasów odczuwają głęboką tęsknotę za Nim, nawet gdy zdają się Go ignorować czy odrzucać. To Jego potrzebują społeczeństwo, w którym żyjemy, Europa, cały świat. Nam powierzono tę niezwykłą odpowiedzialność. Przeżywajmy ją z radością i zaangażowaniem, by w naszej cywilizacji rzeczywiście zapanowały prawda, sprawiedliwość, wolność i miłość – podstawowe i niezbędne filary życia społecznego naprawdę uporządkowanego i pokojowego”.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  27°C Piątek
  dzień
  28°C Piątek
  wieczór
  25°C Sobota
  noc
  21°C Sobota
  rano
  wiecej »