Katowice: Impreza dla dzieci w ogrodach Kurii Metropolitalnej

Już po raz dziewiętnasty 1 czerwca w ogrodach Kurii Metropolitalnej w Katowicach pod hasłem „I przez nas ma świat lepszym być” zorganizowano wielką zabawę dla dzieci.

Dzieci najpierw wzięły udział nabożeństwie w archikatedrze Chrystusa Króla. W kurialnych ogrodach przygotowano dla nich mnóstwo atrakcji. Na estradzie wystąpili m.in. harcerze z 12 KDH „Wszędoczłapy” oraz zuchy z 11 GZ „Ekoludki”. Dzieci obejrzały przedstawienie oraz tańce disco. W różnych zakątkach ogrodu odbywały się gry i zabawy sportowe, konkurencje zręcznościowe, malowanie twarzy, origami. Był też pokaz i nauka rozbijania namiotu, nauka układania stosów ogniskowych oraz emocjonujący pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu harcerzy z 33 KDH „Knieja”. Ogromnym powodzeniem cieszyła się wielka nadmuchiwana zjeżdżalnia.

Zabawy dla dzieci poprowadził XIV Środowiskowy Szczep Harcerski „Odrodzenie” im. Cichociemnych.

Z dziećmi spotkał się biskup pomocniczy Józef Kupny. „Cieszę się, że to spotkanie zaczęło się od nabożeństwa a katedrze, ponieważ to pokazuje, że modlitwę można łączyć z zabawą” – powiedział. Podkreślił radosny charakter święta dzieci. Zachęcał również uczestników spotkania, aby trwali w przyjaźni z Jezusem.

XIX Spotkanie Dzieci w ogrodach Kurii Metropolitalnej było jednym z końcowych akcentów tegorocznego III Metropolitalnego Święta Rodziny.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| DZIECI, KATOWICE

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  24°C Sobota
  noc
  21°C Sobota
  rano
  28°C Sobota
  dzień
  29°C Sobota
  wieczór
  wiecej »