Warszawa: Utrudnienia w komunikacji w związku z beatyfikacją

Warszawa przygotowuje się do niedzielnej beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki - będą zmiany w komunikacji miejskiej, wyłączone z ruchu zostaną niektóre ulice. W uroczystościach może wziąć udział nawet 250 tys. osób - szacują władze miasta i warszawska kuria.

Msza na Pl. Piłsudskiego rozpocznie się o godz. 11 i trwać będzie dwie godziny. Sektory dla wiernych będą otwarte od godz. 7 rano. W rejonie Placu będzie kilka punktów medycznych z lekarzami i ratownikami, a także łóżkami. Będzie kilkanaście karetek i 80 ratowników. Zabezpieczenie medyczne i ratownicze będzie zapewnione również na trasie procesji z relikwiami do Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie.

W godz. 14 - 18 zamykane będą ulice na trasie procesji: Nowy Świat, Al. Ujazdowskie, Belwederska, Gagarina (jezdnia południowa), Czerniakowska (jezdnia zachodnia) od Gagarina, Powsińska, Wiertnicza, Przyczółkowa (jezdnia zachodnia) i Klimczoka. Procesja dotrze na Pola Wilanowskie po godz. 18, gdzie zakończy się nabożeństwem przed Świątynią.

6 czerwca część warszawskich ulic będzie wyłączona z ruchu, wyłączony będzie też ruch tramwajowy na ul. Marszałkowskiej. Do dyspozycji będą za to dodatkowe autobusy i tramwaje dowożące pielgrzymów w rejon uroczystości. Osoby niepełnosprawne będą mogły na mszę dotrzeć specjalnymi busami - transport ten organizuje stołeczny Ratusz.

W stolicy spodziewanych jest 2 tys. autokarów oraz kilka tys. samochodów osobowych z całej Polski. Dla nich przygotowano parkingi, nad którymi nadzór sprawować będzie policja i straż miejska.

Dla samochodów osobowych udostępnione będą parkingi Park&Ride: Stokłosy, Ursynów, Wilanowska, Młociny, Marymont, Połczyńska oraz parkingi na: Torwarze, Torze Łyżwiarskim Stegny. Dodatkowo wykorzystane zostaną parkingi należące do centrów handlowych: Marki, Wola Park, Fort Wola, Blue City, Reduta, Promenada, Arkadia.

Autokary parkowane będą w następujących miejscach: Tory Wyścigów Konnych na Służewcu, Wisłostrada, ul. Jagiellońska, ul. Słomińskiego, parking przed Pałacem Kultury i Nauki, Aleje Jerozolimskie (Ochota), ul. Kasprzaka, Cmentarz Północny Brama Południowa, ul. Kaliszówka ul. Sokratesa. Na ulicach autokary parkowane będą obustronnie na prawych pasach jezdni.

Wyznaczono także parkingi zapasowe, w przypadku zapełnienia się wyznaczonych miejsc postojowych: Zakład Energetyki Trakcyjnej i Torów Tramwajów Warszawskich ul. Obozowa, ul. Sobieskiego (od ul. Bonifacego do ul. Wilanowskiej - zewnętrzne pasy obu jezdni).

Dokładne lokalizacje znajdują się na stronie internetowej stołecznego urzędu miasta - www.um.warszawa.pl.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  27°C Piątek
  dzień
  28°C Piątek
  wieczór
  25°C Sobota
  noc
  21°C Sobota
  rano
  wiecej »