Fantastyczne występy Polaków na prestiżowych biegach w Alpach

W ten weekend Alpy są biało-czerwone. W sobotę Paulina Wywłoka wygrała Ultra Dolomites na festiwalu Lavaredo, w niedzielę Bartłomiej Przedwojewski ukończył na 3 miejscu Marathon du Mont Blanc.

Zarówno włoski Lavaredo jak i francuski Marathon du Mont Blanc to jedne z najbardziej prestiżowych festiwali biegów górskich na świecie. W tym roku jedne i drugie zawody rozgrywane są w tym samym czasie. Gromadzą światową elitę biegów górskich. Dodatkowo dystans 42-km na Marathon du Mont Blanc jest włączony w elitarny cykl biegów Golden Trail Series. 

Na obu imprezach Polacy zaprezentowali się świetnie. W sobotę w na zlokalizowanej w Cortina d'Ampezzo mecie 87-kilometrowego Ultra Dolomites jako pierwsza kobieta zameldowała się Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team). Dla nas jej triumf to podwójna radość - nie tylko dlatego, że zwyciężyła Polka, ale również dlatego, że Paulina jest jednym z ambasadorów organizowanego przez Gościa Niedzielnego Górskiego Biegu Frassatiego. Równo dwa tygodnie temu Paulina startowała w naszym biegu, gdzie zajęła 3 miejsce wśród kobiet.

 

Z kolei niedzielny poranek przyniósł fantastyczne wieści z położonej nad francuskim Chamonix mety Marathon du Mont Blanc. Tutaj na 3 miejscu finiszował Bartłomiej Przedwojewski (Salomon). Co ciekawe, jeszcze w połowie dystansu Polak był na miejscu 8, ale kapitalny bieg w drugiej części trasy dał mu podium.  Dla Bartka to drugi start w tegorocznym cyklu Golden Trail Series i drugie podium. W rozgrywanej na początku czerwca Zegamie Przedwojewski był drugi, ustępując tylko  Kilianowi Jornet.

W niedzielnym Marathon du Mont Blanc zwyciężył 21-letni Włoch Davide Magnini, a drugi był jego rodak Nadir Maguet. Trzecie miejsce Bartka Przedwojewskiego oznacza, że został liderem w klasyfikacji Golden Trail Series 2019.

W Chamonix bardzo dobrze zaprezentował się również inny z reprezentantów Polski - Krzysztof Bodurka (Alpin Sport Hoka One One Team), który finiszował na 25 miejscu.

W ten weekend Alpy są biało-czerwone!

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  1 2 3 4 5 6 7
  8°C Sobota
  wieczór
  7°C Niedziela
  noc
  7°C Niedziela
  rano
  7°C Niedziela
  dzień
  wiecej »