Pavel Sivakov wygrał 76. Tour de Pologne

Na ostatnim etapie w Bukowinie Tatrzańskiej najlepszy był Matej Mohorič (Bahrain-Merida).

Kolejne miejsca w klasyfikacji etapowej zajęli Neilson Powless (Jumbo-Visma) i Gianluca Brambilla (Trek-Segafredo).

Zwycięzcą całego wyścigu został Paweł Siwakow (Ineos). Drugie miejsce zajął Jai Hindley (Sunweb), trzecie - Diego Ulissi (UAE Team Emirates). Rafał Majka (Bora-Hansgrohe) ostatecznie zajął 9. miejsce, tracąc do lidera 16 sekund.

Tegoroczny TdP był rozpoczął się 3 sierpnia. Start i meta pierwszego etapu zlokalizowane były w Krakowie. Z kolei dwa ostatnie etapy - szósty i siódmy - zostały rozegrane w okolicy Zakopanego i Bukowiny Tatrzańskiej.

Cieniem na tegorocznej edycji TdP położyła się tragiczna śmierć Bjorga Lambrechta, belgijskiego kolarza grupy Lotto Soudal. Na 48. kilometrze trasy trzeciego etapu (z Chorzowa do Zabrza) zjechał on z drogi i uderzył w betonowy przepust. Doznał poważnych obrażeń, w wyniku których zmarł.

Jego pamięć kolarze uczcili na czwartym etapie, między innymi zatrzymując się na 48. kilometrze na minutę ciszy. Tego dnia zawodnicy nie rywalizowali, przejechali trasę wspólnie a etap nie został uwzględniony w klasyfikacji generalnej.