W audytorium im. arcybiskupa Héldera Câmary w siedzibie Krajowej Konferencji Biskupów Brazylii (CNBB) 22 czerwca odbyła się uroczysta promocja książki „Handel ludźmi”. Publikacja jest owocem współpracy duszpasterstwa mobilności ludzkiej tamtejszego episkopatu i krajowego sekretariatu sprawiedliwości będącego organem ministerstwa sprawiedliwości.
Prezentacja książki odbyła się w trakcie posiedzenia duszpasterskiej rady episkopatu, którym kierował abp Geraldo Lyrio Rocha, przewodniczący konferencji biskupów brazylijskich. Publikacja zawiera teksty specjalistów zajmujących się badaniem tej niegodnej i upokarzającej rzeczywistości, jaką jest przemyt i handel ludźmi. Jest pokłosiem niedawnego krajowego seminarium na temat zwalczania handlu ludźmi.
Na przemycie jednej osoby przestępcy zarabiają około 30 tys. dolarów. W skali rocznej przestępczy handel ludźmi obraca się w granicach 32 mld dolarów – napisała Paula Dora Aostri Morales, szef departamentu brazylijskiej policji federalnej.
„Ostateczna racja naszej pracy i zobowiązania duszpasterskiego jako odpowiedzi na straszny przejaw współczesnej rzeczywistości, jakim jest handel ludźmi, to fakt, że jesteśmy uczniami Chrystusa i jako tacy powinniśmy przedłużać Jezusa miłość w historii, aby dotarła ona do najbardziej wrażliwych i potrzebujących” – zaznacza s. Rosita Milesi, koordynatorka Instytutu Migracji Ludzkich przy tutejszym episkopacie.
Stowarzyszenia rodzinne we Francji nie zgadzają się na nowy program edukacji seksualnej.
Sieci trzech krajów pracują obecnie w tzw. trybie izolowanej wyspy.
Uruchomiono tam specjalny numer. Asystenci odpowiadają w ciągu 48 godzin.
Potępił prawo pozwalające na konfiskatę ziemi białych farmerów w RPA.
Zrewanżował się w ten sposób za podobną decyzję Bidena wobec niego w 2021 roku.
W tej chwili weszliśmy w okolice deficytu w rachunku bieżącym.
Do końca roku oczekuje się w Rzymie ponad 30 mln turystów i pielgrzymów.
Nie mamy o nich żadnych informacji, a wy niczego nie robicie - wykrzykiwały.