Wprowadzenie trzyletniego programu duszpasterskiego dla młodzieży zapowiedzieli podczas spotkania episkopatu wietnamscy biskupi. „Młodość jest darem, który należy wykorzystać z wdzięcznością, a nie zmarnować go. Chcemy w tym młodym ludziom pomagać” – napisali w oświadczeniu.
W ramach trzyletniego programu zorganizowane zostaną diecezjalne dni młodzieży w Niedzielę Palmową. Odbędzie się także ogólnonarodowe święto młodych na jego zakończenie. W ramach zaplanowanych działań młodzież będzie miała dostęp do pomocy zarówno duchowej jak i psychologicznej. Uczestnicy otrzymają „Youcat”, czyli katechizm dla młodzieży oraz „Docat”, przystępny wykład nauki społecznej Kościoła. Będą także spotkania poświęcone adhortacji apostolskiej Papieża Franciszka skierowanej do młodzieży „Christus Vivit”.
Program rozpocznie się w 2020 roku i obejmie wszystkie wietnamskie diecezje. Biskupi jako główny cel stawiają sobie pomoc młodzieży w uniknięciu najgorszych życiowych pokus. „Wiemy, że indywidualizm i konsumizm często popycha ich w zgubnym kierunku, w stronę narkotyków, alkoholu, aborcji, wolnych związków, przemocy i braku współczucia dla innych osób. Chcemy towarzyszyć im w odkrywaniu pełni życia i unikania życiowych zakrętów” – wyjaśnili biskupi.
Zapewnili, że program nie będzie pomysłem jedynie biskupów, ale pragną w jego tworzenie włączyć samą młodzież. „Chcemy ich słuchać i pracować razem z nimi po to, aby udało się objąć programem całościowy rozwój młodych ludzi, w ich dojrzewaniu do życia rodzinnego, ale także społecznego oraz we wspólnocie Kościoła” –napisali hierarchowie.
Plany te zostały ogłoszone podczas spotkania w Hajfongu, gdzie zebrali się wszyscy wietnamscy hierarchowie oraz bp. Marek Zalewski, reprezentant Stolicy Apostolskiej oraz emerytowany kardynał Peter Nguyen Van Nhon z Hanoi.
Według najnowszego sondażu Calin Georgescu może obecnie liczyć na poparcie na poziomie ok. 50 proc.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.