Na coraz bardziej rosnący indywidualizm w pojmowaniu prawa i wartości – w tym wartości ludzkiego życia – wskazuje nowy prezes Papieskiej Akademii „Pro Vita”. Przyczynkiem do tej oceny jest nowa, bardzo liberalna ustawa aborcyjna, która w czerwcu weszła w życie w Hiszpanii.
O wyzwaniach stojących przed współczesnymi ustawodawcami ks. Ignacio Carrasco de Paula mówi w wywiadzie dla włoskiego miesięcznika Il consulente Re. Pochodzący z Hiszpanii duchowny wyraźnie jednak zauważa, że jest to problem dotykający wielu krajów, których ustawodawcy ulegają „silnym lobby ideologicznym i ekonomicznym”. Przywołuje przykład chociażby Chile i Argentyny. W tym ostatnim kraju ministerstwo zdrowia uznało aborcję za prawo kobiet, włączając ją w zakres usług medycznych.
Największym echem odbiły się słowa, w których prezes Papieskiej Akademii „Pro Vita” podkreśla, że „nowa hiszpańska ustawa liberalizująca aborcję jest absolutnie bzdurna i odzwierciedla mentalność premiera Zapatero”. Ks. Carrasco de Paula zauważa, że premier Hiszpanii „promuje wszystko, co przedstawia mu się jako prawo, choć sam nie potrafi zrozumieć, czym właściwie jest prawo”. Prawem nie może być – jak zauważa prezes Papieskiej Akademii „Pro Vita” – robienie tego, na co mamy ochotę, i nie opowiadanie się przed nikim z naszych decyzji, szczególnie tych dotyczących życia innych ludzi.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.