W sobotę jedyna debata między kandydatami na przewodniczącego PO

Pięciu, a nie sześciu kandydatów na przewodniczącego PO, zmierzy się w sobotę w Krakowie w bezpośredniej debacie. Będzie ona jednak zamknięta dla mediów, a przysłuchiwać się jej będą mogli tylko małopolscy działacze Platformy.

Po piątkowej rezygnacji Bartosza Arłukowicza o stanowisko przewodniczącego Platformy Obywatelskiej ubiega się tylko pięcioro kandydatów. To szef klubu Koalicji Obywatelskiej i wiceprzewodniczący PO Borys Budka, posłanka Joanna Mucha, wiceprzewodniczący PO Tomasz Siemoniak, poseł Bartłomiej Sienkiewicz oraz senator Bogdan Zdrojewski.

Cała piątka kandydatów tylko raz spotka na wspólnej debacie - w sobotę odbędzie się ona w Krakowie. Debata ma być jednak zamknięta dla mediów.

Szef małopolskiej PO Aleksander Miszalski powiedział PAP, że debata jest zamknięta, ponieważ będzie to po prostu wspólne spotkanie wszystkich kandydatów z członkami małopolskiej PO. Na żywo będzie ją więc mogli oglądać tylko ci, którzy będą obecni w Hotelu Europejskim w Krakowie.

W ciągu ostatnich dni cała piątka kandydatów objeżdża Polskę i spotyka się lokalnymi działaczami Platformy. "Tak naprawdę debata na temat Platformy i koniecznych zmian toczy się w całej Polsce, ta debata w Krakowie, to jedynie okazja do bezpośredniej konfrontacji pięciu kandydatów" - wyjaśnił w rozmowie z PAP rzecznik PO Jan Grabiec.

"Zobaczymy konfrontację różnych pomysłów, dla mnie nie ulega wątpliwości, że z całą pewnością trzeba wykorzystać najlepsze pomysły przedstawione przez kandydatów, niezależnie od tego, kto je zgłasza, a dzień po wyborze przewodniczącego, zacząć je wcielać w życie jako jedna drużyna" - dodał.

Pierwsza tura wyborów przewodniczącego PO ma się odbyć 25 stycznia, ewentualna druga - 8 lutego. Wyboru będą dokonywać wszyscy członkowie partii w swoich kołach.

Rezygnując w piątek z kandydowania Bartosz Arłukowicz przekonywał, że robi to, aby ułatwić wybór szefa partii już w pierwszej turze, choć wprost nie zaapelował do trzech kandydatów z najmniejszymi szansami o rezygnację.

"Z punktu widzenia interesu Platformy, lepiej by było, gdybyśmy jak najwcześniej rozstrzygnęli kwestię wyboru przewodniczącego" - przyznał w rozmowie z PAP Grabiec.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAP, PARTIE, PO

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7
28°C Sobota
wieczór
25°C Niedziela
noc
20°C Niedziela
rano
27°C Niedziela
dzień
wiecej »