"Śląsk" pomoże Bogatyni

Artyści z Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" będą zbierać pieniądze i dary na rzecz powodzian z Bogatyni. Akcja odbędzie się w najbliższy weekend podczas pikniku country w Koszęcinie. Jesienią zespół zaprosi 30 dzieci z dotkniętych kataklizmem terenów do swojej siedziby.

Dwa lata temu, podczas podobnego pikniku w Koszęcinie, zbierano pieniądze na pomoc dla poszkodowanych przez trąbę powietrzną, która w połowie sierpnia dotknęła głównie północną część woj. śląskiego. Ucierpieli wówczas także artyści "Śląska", gdy wichura przewróciła autobus, którym podróżowali.

Inicjując akcję pomocy dla Bogatyni, artyści nie chcą ograniczyć się jedynie do zbiórki pieniędzy i darów. Stąd pomysł zaproszenia do Koszęcina 30 dzieci z Bogatyni i okolic, które m.in. wezmą udział w warsztatach tanecznych i wokalnych. Odbędą się one w będącym siedzibą "Śląska" XVIII-wiecznym kompleksie pałacowo-parkowym.

"Chcielibyśmy, aby dzieci, których domy ucierpiały przez powódź, mogły, choć na chwilę oderwać się od codzienności. Przygotujemy dla nich bogaty program edukacyjny, aby mogły jak najwięcej dowiedzieć się i nauczyć, a przy tym dobrze się bawić" - wyjaśniła rzeczniczka.

W trakcie weekendowego pikniku "Country w Leśnej Dolinie" wolontariusze będą zbierać datki dla poszkodowanych. Odbędzie się też aukcja darów od artystów "Śląska", z której dochód zasili konto pomocowe. Będzie można licytować zaproszenie na jedno z przedstawień zespołu oraz pamiątki-niespodzianki związane ze "Śląskiem".

Oprócz pieniędzy zbierana będzie także żywność z przedłużonym terminem ważności oraz najpotrzebniejsze mieszkańcom zalanych terenów rzeczy, m.in. odzież, materiały budowlane i środki czystości. Czynny będzie też punkt, gdzie firmy budowlane oraz fachowcy będą mogli zadeklarować swoją pomoc w odbudowie uszkodzonych domów.

Organizatorzy akcji liczą, że zaplanowane podczas pikniku atrakcje przyciągną od piątku 20 sierpnia do niedzieli 22 sierpnia do Koszęcina nawet kilkanaście tysięcy widzów, z których część z pewnością zechce wspomóc powodzian. Dla uczestników pikniku przygotowano m.in. pokaz pirotechniczny oraz próbę bicia trzech rekordów świata: na najdłuższe kolorowe lasso, największe sombrero i najdłuższy korowód tańczący country.

Impreza odbędzie się po raz czwarty na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Współorganizatorem zbiórki darów i pieniędzy jest "Caritas" Diecezji Gliwickiej. Akcję wspierają m.in. Ochotnicza Straż Pożarna i Policja. Dary można przynosić także na jej posterunki w Herbach, Pawonkowie, Woźnikach i Koszęcinie oraz do wszystkich remiz strażackich w powiecie lublinieckim.

Ponad półtora tygodnia temu zalana przez rzekę Miedziankę niespełna 20-tysięczna Bogatynia została w dużej części zniszczona.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
28°C Sobota
wieczór
24°C Niedziela
noc
20°C Niedziela
rano
29°C Niedziela
dzień
wiecej »