Kasa w Biblii

O tym, co Bóg mówi w Piśmie Świętym na temat zarabiania pieniędzy, ich wydawania i oszczędzania, dowiedzą się uczestnicy konferencji pt. „Biblia o finansach”, która odbędzie się 11 września w Tarnowie Podgórnym koło Poznania

Organizatorzy konferencji zauważają, że pieniądze kojarzone są najczęściej z mamoną, której katolicy nie powinni służyć i są traktowane jako zło konieczne na tym świecie. Tymczasem, jak podkreślają, tak naprawdę nie są one ani dobre, ani złe. Wszystko bowiem zależy od tego, jaki ma się do nich stosunek i jak się je wykorzystuje. „Warto poznać wynikające z Bożego Słowa zasady, które pomogą nam dobrze i zgodnie z Bożą wolą - zarządzać swoim majątkiem, który otrzymaliśmy - jak zresztą wszystko inne - od Boga” – przekonuje w rozmowie z KAI Wojciech Nowicki ze Wspólnoty Genezaret, która jest współorganizatorem konferencji.

Jak przekonuje Nowicki, uczestnicy zdobędą na niej bardzo praktyczne umiejętności, dotyczące m.in. tworzenia planu wydatków i domowego budżetu czy unikania popadania w długi i sposobów wychodzenia z nich. Dowiedzą się też, jak powinni łączyć ze sobą ofiarność i oszczędzanie oraz jak uczciwość może stać się najlepszym sposobem na życie w dzisiejszym świecie, mając w perspektywie wieczność. Konferencja może również pomóc w tym, aby katolicy dzięki Słowu Bożemu mogli rozeznać czy nie mylą rzeczywistych potrzeb z pragnieniami i zachciankami.

„Słowo Boże jest bardzo skuteczne, także w sprawach finansowych i materialnych, o których mówi ono aż w ponad 2300 wersetach! Tych spraw dotyczy także 16 przypowieści Jezusa. Te wszystkie wskazówki i porady są po to, abyśmy mogli we właściwy sposób służyć Bogu, a nie uzależnić się od mamony” – wyjaśnia Nowicki.

Organizatorami konferencji „Biblia o finansach” jest parafia pw. Wszystkich Świętych w Tarnowie Podgórnym oraz Wspólnota Genezaret. W przygotowanie jej, oraz podobnych warsztatów w Polsce i na świecie, zaangażowana jest również międzynarodowa chrześcijańska służba Edukacja Finansowa Crown, zajmująca się propagowaniem „Bożych zasad finansowych” zarówno dla chrześcijańskich przedsiębiorców, jak i zarządców zwykłych gospodarstw domowych.

Zapisy na konferencję przyjmowane są do dnia 5 września pod nr. tel. 602-340-028, e-mail: mw.nowiccy@op.pl. Więcej informacji można znaleźć na: www.genezaret.pl i www.crown.org.pl.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Pobieranie... Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
24°C Środa
dzień
24°C Środa
wieczór
21°C Czwartek
noc
16°C Czwartek
rano
wiecej »