Zawieszona po cichu

Elżbieta Jakubiak, zawieszona w prawach członka PiS, powiedziała w środę PAP, że nie otrzymała oficjalnej informacji o swoim zawieszeniu. Podkreśliła, że dopóki taka oficjalna wiadomość do niej nie dotrze, nie będzie komentować tej kwestii.

- Chodzi o postawę Elżbiety Jakubiak - tak szef klubu PiS Mariusz Błaszczak odpowiedział w środę na pytanie dziennikarzy o powody jej zawieszenia w prawach członka PiS. 

"Powiedziałem, że jesteśmy ludźmi wolnymi, państwo też jesteście ludźmi wolnymi, ale też jesteśmy odpowiedzialni za słowa i za czyny" - powiedział Błaszczak dziennikarzom.

Dopytywany o szczegółowe powody zawieszenia Jakubiak Błaszczak unikał odpowiedzi.

"Zdajecie sobie państwo sprawę z tego, że jest dużo tematów numer jeden. Wiecie państwo, że rząd Donalda Tuska podnosi podatki, że rosną ceny, to są problemy, o których warto rozmawiać. Wiecie państwo, że wczoraj klub parlamentarny PiS przedstawił projekt ustawy o tzw. podatku bankowym. Jest to alternatywa wobec podwyżki podatku VAT, wobec sięgania przez premiera Tuska do kieszeni Polaków. To są problemy, o których z chęcią z państwem porozmawiam" - mówił, zwracając się do dziennikarzy.

"Nie mam żadnej wiedzy na ten temat, nie znam sprawy, w związku z tym nie mam na razie komentarza" - powiedziała PAP.

Na uwagę, że szef klubu PiS Mariusz Błaszczak oficjalnie informował w mediach o jej zawieszeniu, odparła: "Ale mnie nie".

"Naprawdę o tym nie wiem. Nie mam obowiązku oglądać telewizji, słuchać radia i czytać serwisu PAP, więc nic nie wiem" - podkreśliła.

Dopytywana, czy poczuła się dotknięta decyzją o zawieszeniu, powtórzyła: "Nie mam komentarza, bo nie mam żadnej wiedzy. Nie oglądam telewizji, nie wiem, kto powiedział co. Naprawdę nie chcę tego komentować".

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
5°C Środa
dzień
5°C Środa
wieczór
4°C Czwartek
noc
2°C Czwartek
rano
wiecej »