Kayah, Anna Wyszkoni, Małgorzata Ostrowska, Adam Nowak, Mateusz Pospieszalski i inni artyści, a przede wszystkim dotychczasowi laureaci Festiwalu Zaczarowanej Piosenki nagrali wspólnie "antywirusową" piosenkę.
W niełatwym czasie mierzenia się z koronawirusem Fundacja Anny Dymnej "Mimo Wszystko" namawia do wspólnego śpiewania i dzielenia się muzyką.
- W 2005 r. dostałam od Wojciecha Młynarskiego piękny prezent dla mojej fundacji - wiersz "Mimo wszystko". Słowa są proste, a mówią o najważniejszej sprawie, dają nam siłę i wytyczają prostą drogę naszym działaniom: "Ludzie są po to, by ich kochać, dopomóż myśli tej choć trochę. Pomóż nadziei kwitnąć listkom - mimo wszystko" - mówi aktorka.
Kilka dni temu Mateusz Pospieszalski napisał do tych słów specjalną muzykę. - Chodzi o to, byśmy właśnie teraz mogli razem zaśpiewać te słowa i uświadomić sobie, że naprawdę "najlepszym schronieniem dla człowieka jest drugi człowiek" - opowiada A. Dymna.
- Musieliśmy tylko, kierując się rozsądkiem, zmuszeni sytuacją, zmienić słowa: "Wyciągnij rękę, podejdź blisko" na "Pomachaj ręką, bądź sercem blisko". Ale mam nadzieję, że Wojtek nam wybaczy - dodaje.
Anna Dymna wyznaje, że codziennie słucha piosenki i od razu dzwoni potem do kogoś, by choć chwilę porozmawiać, zapytać, czy czegoś nie potrzeba i podzielić się uśmiechem. - Tak to działa. Nie damy się smutkom. Bądźmy razem, choć chwilowo w pewnej odległości. I śpiewajmy: "Mimo wszystko" - zachęca szefowa fundacji.
Utwór każdy nagrywał sam w swoim domu, na komórkę. Wśród muzyków są m.in.: Kayah, Anna Wyszkoni, Małgorzata Ostrowska, Barbara Pospieszalska, Piotr Cugowski, Michał Szpak, Mieczysław Szcześniak, Adam Nowak, Mateusz Pospieszalski oraz laureaci Festiwalu Zaczarowanej Piosenki.
Dzięki zaangażowaniu i wsparciu firmy Kayax utwór można wyszukać na 46 platformach streamingowych, m.in.: Spotify, Tidal i Apple Music. Wszyscy artyści zaangażowali się w projekt charytatywnie. Dochód z odtwarzania utworu zostanie przekazany podopiecznym Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko".
W Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, odwołanym w tym roku z powodu pandemii, biorą udział osoby niepełnosprawne w wieku powyżej 10 lat. Podczas koncertu finałowego na Rynku Głównym w Krakowie śpiewają wspólnie z artystami polskiej sceny muzycznej. Laureaci finału otrzymują statuetki Zaczarowanego Ptaszka oraz nagrody pieniężne, które umożliwiają im dalszy rozwój.
Piosenkę można usłyszeć TUTAJ.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
"Zawiera dużo błędów merytorycznych, historycznych i lingwistycznych, a nawet ortograficznych."
"Kiedy traci się dziecko, także w wyniku poronienia, ta żałoba jest tak trudna..."