Problem lewicy

Krytyka Elżbiety Radziszewskiej pokazuje „ślepy zaułek” w jaki może zabrnąć demokracja – napisał Prezes KAI Marcin Przeciszewski odnosząc się kwestii próby odwołania minister Elżbiety Radziszewskiej. Za KAI publikujemy pełny tekst wypowiedzi Prezesa KAI w tej sprawie.

Powodem żądań odwołania Elżbiety Radziszewskiej – Pełnomocnika Rządu do spraw Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn jestwywiad dla  „Gościa Niedzielnego”, w którym minister Radziszewska powołując się na dyrektywy unijne powiedziała, że szkoła katolicka ma prawo odmówić zatrudnienia osobie homoseksualnej.

Oto pełny tekst Prezesa KAI Marcina Przeciszewskiego:

Problem lewicy

Krytyka Elżbiety Radziszewskiej pokazuje „ślepy zaułek” w jaki może zabrnąć demokracja. Minister ds. równego traktowania powiedziała rzecz oczywistą. Przytoczyła zasadę, która w szkolnictwie wyznaniowym istnieje od zawsze. Mianowicie, że nauczycielem nie może być ktoś, kto nie przestrzega kodeksu stojącego u podstaw systemu wychowawczego danej placówki. Nikt sobie dotąd nie wyobrażał, aby szkoła katolicka miała zatrudniać kogoś propagującego czyny homoseksualne, czyli grzech ciężki. Nic wspólnego nie ma z tym zakaz dyskryminacji, gdyż dotyczy czego innego.

Tymczasem szerokie kręgi polskiej lewicy podniosły rwetes. Gdyby ich postulaty zostały spełnione – aszkoły wyznaniowe musiałyby zatrudniać nauczycieli stojących w opozycji do obowiązujących tam zasad  – oznaczałoby to złamanie trzech norm polskiej Konstytucji.

Zasady autonomii i bezstronności, oznaczającej, że państwo nie może dyktować podmiotom kościelnym określonego światopoglądu bądź zasad moralnych. Zasady bilateralności, która wymaga aby prawo dotyczące podmiotów wyznaniowych, było z nimi uprzednio uzgadniane. I wreszcie zasady przyznającej rodzicom prawo do wychowywania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Oznaczałoby też złamanie Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka przyznającej każdemu prawo do wolności religijnej, a więc niczym nie ograniczone prawo do przekazywania moralnych zasad tej religii.

Dlaczego środowiska lewicowe tak ostro walczą w tej sprawie? Dlatego, że celem lewicy zawsze była zmiana porządku świata. Za czasów Marksa chodziło o zburzenie istniejącego porządku społecznego w imię interesów proletariatu. Dziś ten cel zastąpiony został dążeniem do zburzenia istniejącego porządku etyczno-kulturowego, w imię filozofii gender iinteresów lobby homoseksualnego. Nic dziwnego, że pierwszym celem ataku staje się szkolnictwo katolickie.

Marcin Przeciszewski

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
5°C Środa
wieczór
4°C Czwartek
noc
2°C Czwartek
rano
2°C Czwartek
dzień
wiecej »