W Kolumbii policja skonfiskowała 29 mln dolarów i 17 mln euro w gotówce. Pieniądze należały do jednego z najbardziej poszukiwanych handlarzy narkotyków w tym kraju Daniela Barrery, zwanego "El Loco" (Szalony).
"To największe w historii naszego kraju przejęcie pieniędzy pochodzących z narkobiznesu" - oświadczył minister obrony Kolumbii Rodrigo Rivera Salazar.
Podczas operacji, którą przeprowadzono w poniedziałek w zachodniej części Bogoty, zatrzymano około 20 ludzi.
Według szefa kolumbijskiej policji generała Oscara Naranjo, przejęcie tak olbrzymiej ilości gotówki uderza w struktury finansowe siatki handlarzy kokainą, którzy zaopatrują rynek narkotykowy Meksyku i Europy.
Jak pisze agencja AFP, pieniądze skonfiskowano również w ramach śledztwa prowadzonego jednocześnie w Meksyku i Stanach Zjednoczonych. W ciągu kilku tygodni w trzech różnych operacjach przejęto 120 mln dolarów w gotówce.
Daniel "El Loco" Barrera jest jednym z sześciu najbardziej poszukiwanych handlarzy narkotyków w Kolumbii. Policja oferuje 2,5 mln dolarów za informacje o przestępcy.
Duchowni udadzą się do Anglii, Irlandii, Niemiec oraz Norwegii.
Przestrzegł też przed możliwymi konsekwencjami tej technologii dla rozwoju dzieci i młodzieży.
„Jednego Serca Jednego Ducha”. Tegoroczne spotkanie zgromadziło około 25 tysięcy uczestników.
Mamy stosunkowo suchą wiosnę i prawie dekadę pogłębiającej się suszy hydrologicznej.
Zginęło ponad 4,5 tys. dzieci, a ponad 7 tys. doznało obrażeń
Ciężka broń na terenach zamieszkałych przez cywilów, wzrost przemocy seksualnej.
Został obarczony odpowiedzialnością za niepowodzenie Operacji Market Garden.