Jąkanie się to poważny problem dotyczący prawie 6% populacji. 22 października obchodzony będzie Światowy Dzień Osób Jąkających się.
Jąkanie się to poważny problem. Powoduje konieczność stałej pracy nad poprawną wymową, ogranicza możliwości zawodowe, stwarza problemy w rodzinie, szkole i środowisku, zmniejsza aktywność powodując czasem wycofywanie się z życia publicznego – przypominają działacze Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Osób Jąkających się.
Kilka lat temu obliczano, że problem z niepłynnością mowy ma około 1% społeczeństwa. Dzisiaj, gdy mowa staje się coraz częściej narzędziem pracy, badania dowodzą, że do tej krępującej dolegliwości przyznaje się prawie 6 % populacji. Staje się to sygnałem do szukania i opracowywania coraz to nowych sposobów zapobiegania i leczenia niepłynności mowy. W sposób naturalny zaczyna rozwijać się też rynek usług logopedycznych, a to zachęca osoby jąkające się do podejmowania terapii. Dzień Osób Jąkających się ma zachęcić do podjęcia takiej decyzji.
Tym i innym zagadnieniom będą poświęcone spotkania organizowane przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Osób Jąkających się.
Przedstawiamy plan spotkań w Lublinie....
... i Toruniu
„Jąkanie – skutki społeczne oraz dyskryminacja na rynku pracy” – Ogólnopolski Zjazd Osób Jąkających się w Toruniu w dniach 22-24 października 2010 r. a w nim:
22 października 2010 w godz. 8.00 – 15.00 – „Dzień otwarty – diagnozy logopedyczne na terenie woj. Kujawsko-pomorskiego”- wspólnie z Kujawsko-Pomorskim Oddziałem Polskiego Związku Logopedów.
Zainteresowani proszeni są o kontakt:
Lublin: zewazewa@vp.pl,
Toruń : jakanie.torun@gmail.com.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.