Abp Zimoń: Trzeba myśleć o życiu wiecznym

„Musimy więcej myśleć o życiu przyszłym, z wiarą, która nam daje życie wieczne” - apelował metropolita katowicki abp Damian Zimoń 1 listopada 2010 r., w uroczystość Wszystkich Świętych, w czasie Mszy św., którą wraz z biskupami pomocniczymi Gerardem Bernackim i Józefem Kupnym sprawował w archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach w intencji zmarłych biskupów i kapłanów.

„Zapewne błogosławionymi są ci, którzy zginęli wczoraj w kościele w Bagdadzie” - mówił abp Zimoń w nawiązaniu do przeczytanej perykopy ewangelijnej i do tragicznych wydarzeń, które miały miejsce w niedzielę w Iraku. Zwrócił uwagę, że zapewne błogosławieni są wszyscy, którzy byli wierni przymierzu z Bogiem. „Wiara jest przygotowaniem do życia wiecznego. Świętość to jest droga wiary. Wiary, która jest nadzieją” - powiedział metropolita katowicki. Przypomniał, że chrześcijańskiej nadziei poświęcona jest druga encyklika Benedykta XVI „Spe salvi”.

„Modlimy się za tych, którzy zginęli w Smoleńsku i w innych katastrofach, modlimy się za naszych bliskich zmarłych, których w tym roku Pan Bóg do siebie powołał. Zostaje nam wiara” - mówił dalej abp Zimoń. Podkreślił, że dzięki wierze możemy stawić czoło trudnej rzeczywistości. Wiara daje nadzieję, która przemienia i podtrzymuje nasze życie.

Wskazując, że dużo dziś mówimy i słyszymy o śmierci, że niemal każde wydanie wiadomości radiowych i telewizyjnych zaczyna się od informacji o czyjejś śmierci, metropolita katowicki zaapelował: „Musimy coś z tym zrobić. Musimy mieć nadzieję, musimy więcej myśleć o życiu przyszłym, z wiarą, która nam daje życie wieczne”.

Metropolita katowicki przypomniał również o przypadającej w tych dniach 85. rocznicy ustanowienia diecezji katowickiej. Stwierdził, że trzeba przypominać pokolenia, które żyły przed nami, aby z nadzieją patrzeć w przyszłość.

Po Mszy św. jej uczestnicy zeszli do krypty katedry, gdzie modlili się przy grobach zmarłych biskupów katowickich.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
28°C Niedziela
wieczór
25°C Poniedziałek
noc
21°C Poniedziałek
rano
30°C Poniedziałek
dzień
wiecej »