„Musimy więcej myśleć o życiu przyszłym, z wiarą, która nam daje życie wieczne” - apelował metropolita katowicki abp Damian Zimoń 1 listopada 2010 r., w uroczystość Wszystkich Świętych, w czasie Mszy św., którą wraz z biskupami pomocniczymi Gerardem Bernackim i Józefem Kupnym sprawował w archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach w intencji zmarłych biskupów i kapłanów.
„Zapewne błogosławionymi są ci, którzy zginęli wczoraj w kościele w Bagdadzie” - mówił abp Zimoń w nawiązaniu do przeczytanej perykopy ewangelijnej i do tragicznych wydarzeń, które miały miejsce w niedzielę w Iraku. Zwrócił uwagę, że zapewne błogosławieni są wszyscy, którzy byli wierni przymierzu z Bogiem. „Wiara jest przygotowaniem do życia wiecznego. Świętość to jest droga wiary. Wiary, która jest nadzieją” - powiedział metropolita katowicki. Przypomniał, że chrześcijańskiej nadziei poświęcona jest druga encyklika Benedykta XVI „Spe salvi”.
„Modlimy się za tych, którzy zginęli w Smoleńsku i w innych katastrofach, modlimy się za naszych bliskich zmarłych, których w tym roku Pan Bóg do siebie powołał. Zostaje nam wiara” - mówił dalej abp Zimoń. Podkreślił, że dzięki wierze możemy stawić czoło trudnej rzeczywistości. Wiara daje nadzieję, która przemienia i podtrzymuje nasze życie.
Wskazując, że dużo dziś mówimy i słyszymy o śmierci, że niemal każde wydanie wiadomości radiowych i telewizyjnych zaczyna się od informacji o czyjejś śmierci, metropolita katowicki zaapelował: „Musimy coś z tym zrobić. Musimy mieć nadzieję, musimy więcej myśleć o życiu przyszłym, z wiarą, która nam daje życie wieczne”.
Metropolita katowicki przypomniał również o przypadającej w tych dniach 85. rocznicy ustanowienia diecezji katowickiej. Stwierdził, że trzeba przypominać pokolenia, które żyły przed nami, aby z nadzieją patrzeć w przyszłość.
Po Mszy św. jej uczestnicy zeszli do krypty katedry, gdzie modlili się przy grobach zmarłych biskupów katowickich.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.