Lewiatan: Rząd będzie konsultował z biznesem metody walki z pandemią

Premier Mateusz Morawiecki zadeklarował podczas obrad Rady Dialogu Społecznego, że najważniejsze decyzje rządu, dotyczące walki z pandemią, będą konsultowane z partnerami społecznymi - podała Konfederacja Lewiatan w czwartek w komunikacie.

Lewiatan poinformował o zapowiedziach premiera, że w najbliższych tygodniach Rada Ministrów przedstawi nowe warunki sanitarne, których spełnienie umożliwi odmrażanie działalności przedsiębiorstw.

"Aby firmy poradziły sobie z kolejnym uderzeniem pandemii potrzebna jest strategia działania i podejmowanie przemyślanych oraz właściwie komunikowanych decyzji. Ale też plan wychodzenia z kryzysu w perspektywie półrocznej i kilkuletniej" - powiedział Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan.

"Firmy pokonają kryzys tylko wtedy, gdy mimo zagrożeń, ale przy pełnym zachowaniu bezpieczeństwa sanitarnego, będą mogły prowadzić działalność gospodarczą" - dodał.

Zdaniem Wituckiego ważne jest również zmniejszenie kosztów działalności i pomoc dla przedsiębiorstw, które zmuszone są ograniczyć aktywność, ponieważ tylko wtedy firmy i miejsca pracy zostaną ochronione.

Według organizacji pracodawców w czasie posiedzenia plenarnego RDS, pracodawcy zwracali uwagę na znaczenie dialogu oraz poszukiwanie najlepszych rozwiązań dla gospodarki i rynku pracy.

"Wskazywali także na perspektywę dostępu do środków pomocowych UE, które mogą stanowić realne wsparcie dla firm dotkniętych skutkami pandemii" - czytamy.

"Oczekujemy rozmów na temat perspektyw i warunków wychodzenia z kryzysu" - stwierdził prof. Jacek Męcina, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan, członek RDS.

"Dziś biznes obawia się o koszty pandemii, ale powinniśmy pamiętać o trudnościach z finansowaniem deficytu, możliwościach rozwojowych firm oraz warunkach prowadzenia działalności gospodarczej" - podsumował.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Pobieranie... Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
0°C Środa
dzień
0°C Środa
wieczór
-3°C Czwartek
noc
-2°C Czwartek
rano
wiecej »