Z inicjatywy Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich odbyła się kolejna wirtualna konferencja poświęcona zapobieganiu nadużyciom względem dzieci i młodzieży. Swoimi doświadczeniami w tym zakresie dzielili się przedstawiciele Kościoła z Ameryki Łacińskiej, Afryki i Azji. Próbowano również wyciągnąć wnioski z raportu na temat McCarricka.
Głównym moderatorem wirtualnego spotkania był tym razem szkocki marysta ks. Brendan Geary. Dyskusję otworzył referat pomocniczego biskupa z Bogoty.
Bp Luis Manuel Ali Herrera mówił o czynnikach, które w latynoskiej kulturze sprzyjają nadużyciom i ich ukrywaniu. Wskazał też na proceder turystyki seksualnej oraz na wykorzystywanie młodocianych emigrantów z Wenezueli w takich krajach jak Ekwador, Peru, Panama, Kolumbia czy Chile. Zdaniem bp. Herrary skuteczna ochrona nieletnich wymaga zaangażowania ze strony całego społeczeństwa. W tym celu zaproponował on możliwość wykorzystania telenowel, które są bardzo popularne w Ameryce Łacińskiej i mają wpływ na kształtowanie postaw. Kolumbijski biskup podjął też temat nadużyć, których dopuszczał się przede wszystkich względem kleryków były arcybiskup Waszyngtonu Theodore McCarrick. Jego zdaniem trzeba bezwzględnie walczyć z postawami, które umożliwiały ukrywanie takich zachowań.
W czasie wirtualnej konferencji zabrali również głos psychoterapeuta z Filipin oraz siostra zakonna z Ugandy. S. Alice Jacan zauważyła, że zjawisko nadużyć seksualnych względem nieletnich jest w tym kraju bardzo rozpowszechnione. Okazuje się, że co druga dziewczyna w wieku od 15 do 19 lat doświadczyła przemocy fizycznej bądź seksualnej. S. Jacan podkreśliła, że najskuteczniejszą obroną przeciwko temu zjawisku jest rodzina.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.
Organizacja wspiera mieszkańców tego terenu za pośrednictwem Caritas Jerozolima.