ProLife Europe organizuje spotkanie online dla polskich studentów. 8 marca na platformie Zoom o godz. 20.00 organizatorzy podejmą temat: jak stworzyć kulturę życia w Polsce i jak wspierać kobiety w nieplanowanej ciąży?
Czy chcesz pomóc swoim kolegom i koleżankom dostrzec wartość ludzkiego życia? Czy chcesz podnieść świadomość na temat wsparcia dla kobiet w nieplanowanej ciąży? Czy chcesz zostać ekspertem na temat wartości życia na swoim uniwersytecie? – takie pytania do polskich studentów kieruje organizacja ProLife Europe, która zrzesza studentów na Starym Kontynencie, by zmieniali kulturę życia na swoich uczelniach i z miłością docierali do swoich rówieśników z prawdą o aborcji i pomocą dla kobiet w nieplanowanej ciąży.
ProLife Europe ma nadzieję znaleźć w Polsce studentów, którzy zechcą na swoich uczelniach założyć grupy pro-life, aby tworzyć kulturę życia na uniwersytetach. Pierwszym krokiem będą warsztaty, które poprowadzi wolontariuszka austriacko-polskiego pochodzenia Gabi Huber.
Spotkanie zaplanowano na poniedziałek 8 marca w Międzynarodowy Dzień Kobiet o godz. 20.00 na platformie Zoom. Zarejestrowani uczestnicy usłyszą o tym „Jak stworzyć kulturę życia w Polsce i jak wspierać kobiety w nieplanowanej ciąży?”. Link do spotkania: https://zoom.us/j/92847638255?pwd=b21FRVdUVzZINVVPbGt3eU1IZG9hQT09
ProLife Europe to nowa organizacja zaprzyjaźniona z Polską Federacją Ruchów Obrony Życia i Rodziny. Jej centrala mieści się w niemieckim Weißenhorn. Celem ProLife Europe jest pomoc studentom w zakładaniu lokalnych grup, zapewnienie szkoleń w zakresie argumentacji pro-life i pomocy potrzebującym, a także mentoring, dzięki któremu można stworzyć niezależny ruch studencki na uczelni.
Ojcowie paulini przedstawili sprawozdanie z działalności sanktuarium w ostatnim roku
Walki trwały na całej długości frontu, na odcinku około tysiąca kilometrów.
Polacy byli drugą najliczniejszą grupą narodowościową spoza Portugalii.
Na plac przybył po nieszporach, które odprawił w bazylice watykańskiej.
Wkraczanie szkoły w sferę seksualności powinno się odbywać w porozumieniu z rodzicami.
Potrzebne są mechanizmy, które pomogą chronić wrażliwe grupy widzów, np. dzieci.
Ministerstwo gospodarki zagroziło, że zamknie organizacje, które nie zastosują się do nakazu.