W nadzwyczajnych okolicznościach z powodu pandemii Covid-19 minie 2 kwietnia 16. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. O godz. 21.37, gdy zmarł papież, na placu Świętego Piotra odbywać się będzie Droga Krzyżowa pod przewodnictwem Franciszka.
Tradycją wśród wiernych, głównie Polaków z Rzymu, pozostały doroczne rocznicowe spotkania na placu Świętego Piotra w godzinie śmierci papieża. To przywołanie modlitw, jakie trwały tam w ostatnich dniach życia św. Jana Pawła II i po jego śmierci 2 kwietnia 2005 roku.
Drugi rok z rzędu w rezultacie pandemii i lockdownu nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek odbędzie się nie w rzymskim Koloseum, ale na placu przed bazyliką watykańską. Rozpocznie się ono o godzinie 21.00.
Stacje Drogi Krzyżowej znajdować się będą na placu, co będzie sugestywnym powtórzeniem nabożeństwa z wiosny 2020 roku, gdy podczas pierwszego lockdownu papieżowi Franciszkowi towarzyszyła niewielka grupa osób.
Watykan zapowiedział we wtorek, że w Via Crucis przed bazyliką watykańską będzie uczestniczyła ograniczona liczba wiernych, zgodnie z reżimem sanitarnym.
Napisanie rozważań, jak ogłosiło biuro prasowe Stolicy Apostolskiej, papież powierzył katolickim skautom z miejscowości Foligno w Umbrii oraz wiernym z jednej z rzymskich parafii.
Armia izraelska nie skomentowała sobotniego ataku na Bejrut i nie podała, co miało być jego celem.
W niektórych miejscach wciąż słychać odgłosy walk - poinformowała agencja AFP.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Kraje rozwijające się skrytykowały wynik szczytu, szefowa KE przyjęła go z zadowoleniem
Sejmik woj. śląskiego ustanowił 2025 r. Rokiem Tragedii Górnośląskiej.
Z dala od tłumów oblegających najbardziej znane zabytki i miejsca.