Kościół krakowski raduje się z nominacji

Kościół Krakowski wyraża radość z tej nominacji, choć jednocześnie zdaje sobie sprawę, że nie będzie mógł ubogacać się gorliwością, dynamizmem i przygotowaniem intelektualnym Księdza Biskupa Józefa – napisał w depeszy gratulacyjnej biskupowi Guzdkowi, kardynał Stanisław Dziwisz, który obecnie przebywa w Weronie.

„Ojciec Święty Benedykt XVI wybrał spośród biskupów pomocniczych Archidiecezji Krakowskiej pasterza dla Ordynariatu Polowego. Jest nim znany nam wszystkim Ks. Biskup Józef Guzdek” – napisał metropolita krakowski.


„Kościół Krakowski wyraża radość z tej nominacji, choć jednocześnie zdaje sobie sprawę, że nie będzie mógł ubogacać się gorliwością, dynamizmem i przygotowaniem intelektualnym Ks. Biskupa Józefa” – stwierdził kard. Dziwisz. Dodał, że w jego osobie archidiecezja oddaje na służbę Wojska Polskiego swojego wypróbowanego pasterza.

Przy tej okazji kardynał wyraził Ks. Biskupowi Józefowi wielką wdzięczność za jego dotychczasowy wkład w życie Kościoła Krakowskiego i życzył Mu, „aby nowa posługa w charakterze Biskupa Polowego była owocna, tak na terenie Polski, jak i we wszystkich miejscach, gdzie żołnierz polski stoi na straży pokoju i bezpieczeństwa”.

Kard. Dziwisz w oświadczeniu zapewnił też bp. Józefa Guzdka o tym, że będzie towarzyszyła mu życzliwość i wdzięczność oraz modlitwa Kościoła Krakowskiego. „Nasza Archidiecezja nie przestanie być miejscem jego służby pasterskiej, ponieważ wiele jednostek wojskowych znajduje się na jej terenie. Pozostanie więc ona nadal jego domem” – napisał metropolita krakowski.

„Zakres posługiwania i odpowiedzialności Ks. Biskupa Józefa bardzo się powiększył, ale jestem przekonany, że z Bożą pomocą jego wielkie serce i umysł sprosta powierzonej mu doniosłej służbie dla dobra Wojska Polskiego” – dodał.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Pobieranie... Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
6°C Piątek
wieczór
4°C Sobota
noc
5°C Sobota
rano
8°C Sobota
dzień
wiecej »