Caritas dla Polaków na Wschodzie

Już kolejny rok Caritas Polska we współpracy z Biurem Polonijnym Kancelarii Senatu RP przygotowała i wysłała paczki dla potrzebujących Polaków zamieszkujących Białoruś, Litwę i Ukrainę. Każdy może w nich znaleźć artykuły żywnościowe, odzież zimową oraz środki czystości.

Z pomocy której wartość to prawie pół miliona złotych, skorzysta 5000 najbardziej potrzebujących polskich rodzin mieszkających na Wschodzie, w tym osoby starsze, ubodzy oraz rodziny wielodzietne. Środki na zakup odzieży i żywności przekazała Kancelaria Senatu RP.

- Dzięki wieloletniej współpracy w realizacji projektów pomocowych dla Polaków mieszkających na Wschodzie, Caritas Polska i Caritas narodowe na Białorusi, Litwie
i Ukrainie, docierają z pomocą do tysięcy osób, które są w potrzebie – mówi ks. dr Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska.

Pierwsze transporty pomocy wyruszyły na Ukrainę i Białoruś. Paczki trafią do rodzin zamieszkujących archidiecezję lwowską na Ukrainie i diecezję pińską na Białorusi. Kolejne transporty wyruszyły na Litwę do archidiecezji wileńskiej i na Białoruś do diecezji grodzieńskiej, gdzie jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia dotarły do potrzebujących rodziny.

Caritas Polska składa serdecznie podziękowania Kancelarii Senatu RP za współpracę oraz przekazane środki finansowe na zakup paczek , jak również wolontariuszom za pomoc w przygotowaniu transportów.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  20°C Środa
  dzień
  20°C Środa
  wieczór
  20°C Czwartek
  noc
  18°C Czwartek
  rano
  wiecej »