Kościół w Stanach Zjednoczonych z zadowoleniem odniósł się do przyjęcia w Senacie ustawy o lokalnych rozgłośniach radiowych (Local Community Radio Act). Jej uchwalanie trwało 10 lat, podczas których setki rozgłośni, w tym wiele katolickich i niekomercyjnych, otrzymywało odmowę licencji na nadawanie. W praktyce skazywało to słuchaczy na monopol dużych nadawców.
Obecnie Federalna Komisja Przekazu będzie mogła przyznawać małym rozgłośniom, dysponującym nadajnikami niewielkiej mocy, częstotliwości nawet w pobliżu pasm nadawania innych, dużych konkurentów.
Kościół katolicki w USA od początku popierał ustawę o lokalnych rozgłośniach, powołując się na Pierwszą Poprawkę do amerykańskiej konstytucji. Zdaniem episkopatu „publiczność ma prawo do jak najszerszego rozpowszechniania informacji z różnych i przeciwstawnych źródeł”. Biskupi zwrócili też uwagę, że nowa ustawa docenia niezależność małych, w tym religijnych i niekomercyjnych nadawców względem wielkich koncernów medialnych.
Warto dodać, że badania sondażowe potwierdzają pozytywny wpływ lokalnych rozgłośni na integrację społeczną. Dotyczy to także radia katolickiego. Według badań zamówionych przez Heart Radio, sieć 24 rozgłośni katolickich w południowo-zachodniej części USA, słuchanie radia wpływa na większe zaangażowanie wierzącego w Kościele, a nawet przyciąga część niepraktykujących na powrót do Kościoła.
Na obchody 1700. rocznicy Soboru Nicejskiego. Odbędą się one w Izniku niedaleko Stambułu.
Według śledczych pożar był wynikiem podpalenia dokonanego na zlecenie wywiadu Federacji Rosyjskiej.
Ryzyko, że obecne zapasy żywności wyczerpią się do końca maja.
Decyzja jest odpowiedzią na wezwanie wystosowane wcześniej w tym roku przez więzionego lidera PKK.
To efekt dwustronnych rozmowach ministerialnych w weekend w Genewie.
„Proszę was, abyście świadomie i odważnie wybrali drogę komunikacji pokoju”
Referendum w sprawie odwołania rady miejskiej jest nieważne ze względu na zbyt niską frekwencję.