Msza za Europę odprawiona została 17 stycznia w katedrze w Strasburgu. W liturgii uczestniczyli komisarze Unii Europejskiej, parlamentarzyści, przedstawiciele Rady Europy oraz sędziowie Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.
Na znaczenie chrześcijaństwa w budowaniu sprawiedliwości i światowego pokoju wskazał w homilii stały obserwator Stolicy Apostolskiej przy Radzie Europy. Ks. Aldo Giordano podkreślił, że współcześnie, kiedy wielu stawia wyłącznie na osiągnięcia techniki i nauki, konieczną rzeczą jest rozpalenie na nowo światła wiary i wspólne poszukiwanie Boga. Bez tego trudno bowiem nadać sens życiu i uchronić się przed przepaścią rozpaczy. Nawiązują do trwającego w wielu zakątkach świata prześladowania chrześcijan watykański dyplomata podkreślił konieczność uwrażliwiania na ten problem instytucji europejskich.
Mszy za Europę przewodniczył arcybiskup Strasburga Jean-Pierre Grallet. Samego ks. Giordano uderzyła znaczna liczba przedstawicieli życia publicznego Europy, przybyłych na nabożeństwo. Zdaniem watykańskiego dyplomaty świadczy to o pewnym otwarciu tych środowisk na obecność religii w przestrzeni publicznej. Dowodem tego jest też większa wrażliwość na kwestię wolności religijnej w świecie, a także reakcja na zapowiedź beatyfikacji Jana Pawła II.
„Na tę wiadomość zareagowano radością, co odczułem tu, w Radzie Europy, przy instytucjach europejskich, ale także nadzieją – powiedział Radiu Watykańskiemu ks. Giordano. – Jan Paweł II jest uznawany za bohatera nowej Europy. Był jej protagonistą widząc, że Europa nie może przetrwać z murem, który ją dzielił. Trzeba było przekroczyć ten mur i zacząć oddychać obu symbolicznymi płucami, trzeba było wyzwolić się z ideologicznej wizji. W ubiegłym wieku doświadczyliśmy nieszczęścia ideologii, które zwiodły Europę i cały świat na manowce i które w jakiś sposób chciały wyeliminować Boga i religię. Jan Paweł II mówił też: Europa potrzebuje Boga, Europa powinna odkryć swoje chrześcijańskie korzenie, Europa musi stać się przestrzenią prawdziwej wolności, rzeczywistej więzi społecznej. I to właśnie doprowadziło do pokonania tego strasznego muru, który dzielił nasz kontynent”.
Ministerstwo gospodarki zagroziło, że zamknie organizacje, które nie zastosują się do nakazu.
W trudnej sytuacji zwierzak może szukać u nas wsparcia - uważa behawiorystka, Sylwia Matulewska.
Carter był 39. prezydentem USA. Sprawował ten urząd w latach 1977-1981.
W Nowy Rok w Kościele katolickim obchodzona jest uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
W kilkuset kościołach w Polsce można bezgotówkowo złożyć ofiarę.