Dzieci z sześciu kontynentów będą się modlić na różańcu o pokój. Wielka akcja modlitewna ruszy w Polsce 18 października o godz. 9.00.
Zaczęło się to w 2005 roku w stolicy Wenezueli Caracas. - Wyobraźmy sobie, jakby to było cudownie, gdyby tak milion dzieci modliło się równocześnie na różańcu. Wówczas świat na pewno by się odmienił na lepsze - powiedziała katechetka podczas modlitwy różańcowej dzieci na zajęciach z religii. Powtórzyła właściwie zdanie św. o. Pio, który stwierdził, że „gdyby milion dzieci modliło się na różańcu, wówczas świat napełniłby się pokojem".
Akcja z Wenezueli rozszerzyła się na wiele krajów całego świata. Rok 2020 okazał się jak dotąd rekordowym. Polska znalazła się na 1. miejscu w klasyfikacji międzynarodowej akcji modlitewnej. Na kolejnych miejscach znalazł się Meksyk i Słowacja. W Polsce w ramach kampanii zarejestrowano ponad 67 tys. dzieci, a ilość zgłoszonych placówek (w większości szkół i przedszkoli) przekroczyła 700. Na międzynarodowej stronie internetowej akcji zarejestrowało się ponad 509 tys. dzieci ze 136 krajów świata!
Organizatorzy zapraszają do współpracy katechetów i uczniów, młodzież katolicką, dzieci i ich rodziców.
- Modlitwa działa cuda! Wierzymy, że wspólnie możemy zmieniać świat, szczególnie tam gdzie dochodzi do ciągłych ataków na chrześcijan. Modlitwa i czynna pomoc prześladowanym za wiarę w Jezusa Chrystusa da naszym Braciom i Siostrom w wierze siłę, by przetrwać ciężki czas - piszą.
Więcej informacji znajdziesz TUTAJ:
Wcześniej uwolniono trzech Izraelczyków, którzy przez 484 dni byli przetrzymywani w Strefie Gazy.
Co najmniej 54 osoby zginęły, a 158 zostało rannych w ostrzale artyleryjskim targu.
Zastąpił bp. dr. Mariana Niemca, który sprawował ten urząd w latach 2014-2024.
Są zniszczenia w obwodach zaporoskim, odeskim, sumskim, charkowskim, chmielnickim i kijowskim.