W Madrycie trwa kongres „Pismo Święte w Kościele”, który zorganizowała Konferencja Episkopatu Hiszpanii. Bierze w nim udział ponad 800 osób.
Celem kongresu jest prezentacja oficjalnej wersji Pisma Świętego Konferencji Episkopatu w języku hiszpańskim, podkreślenie znaczenia Biblii w życiu Kościoła oraz połączenie lektury Pisma Świętego z działalnością duszpasterską. W obradach biorą udział liczni biskupi, wykładowcy z wielu ośrodków uniwersyteckich, osoby zakonne i świeccy.
Wykład inauguracyjny wygłosił kard. Marc Ouellet, prefekt Kongregacji ds. Biskupów. W swoim wystąpieniu podkreślił, że „Biblia formowała duszę Europy, jej historię i codzienne życie”. Ziarno Pisma Świętego przeniknęło głęboko nie tylko w instytucje chrześcijańskie, ale także w sztukę, literaturę i naukę europejską. „Jednak w ostatnich dziesięcioleciach głęboki kryzys wstrząsa fundamentami kultury europejskiej. Państwo usiłuje narzucić swoje prawo i zepchnąć na drugi plan chrześcijańskie korzenie Europy. Wydaje się, że, w imię laicyzmu, Biblia powinna zostać zrelatywizowana, aby zniknąć w pluralizmie religijnym oraz jako normatywne odniesienie kulturowe” – powiedział prefekt Kongregacji ds. Biskupów.
Poranne wykłady skierowane są do wszystkich uczestników. Natomiast po południu obrady odbywają się w mniejszych grupach, w zależności od proponowanych tematów. Główne wykłady można śledzić na stronie internetowej kongresu www.sagradabibliacee.com. Tam można też znaleźć teksty konferencji. Kongres „Pismo Święte w Kościele” zakończy się 9 lutego.
W Monrowii wylądowali uzbrojeni komandosi z Gwinei, żądając wydania zbiega.
Dziś mija 1000 dni od napaści Rosji na Ukrainę i rozpoczęcia tam pełnoskalowej wojny.
Są też bardziej uczciwe, komunikatywne i terminowe niż mężczyźni, ale...
Rodziny z Ukrainy mają dostęp do świadczeń rodzinnych np. 800 plus.