Dzisiejszy "Gość Niedzielny" pisze o zmuszaniu farmaceutów do postępowania wbrew sumieniu. Chodzi głównie o sprzedaż wczesnoporonnych środków, które znajdują się w legalnym obrocie. Poza tym w najnowszym "Gościu Niedzielnym":
Ambona bez niedźwiedzia [ks. Tomasz Jaklewicz]
Rekolekcje parafialne są w kryzysie, natomiast rekolekcje zamknięte w ośrodkach rekolekcyjnych zyskują coraz więcej uczestników. Ks. Tomasz Jaklewicz zastanawia się nad przyczynami tej sytuacji: „Odnoszę wrażenie, że w naszych kościołach jest duży duchowy głód, ale duszpasterska oferta jakby za tym nie nadąża. Być może pewien kryzys tradycyjnych rekolekcji jest elementem szerszego zjawiska, a mianowicie kryzysu duszpasterstwa parafialnego, zwłaszcza w wielkich miastach”. Rozwiązaniem mogą być… choćby rekolekcje teatralne, które sprawdzają się we Wrocławiu, a to tylko jeden z pomysłów zaprezentowanych w tekście.
Dziś wieczorem zaślubiny [Marcin Jakimowicz]
Rok temu zmarł o. Joachim Badeni. Wszyscy, którzy towarzyszyli mu w tym czasie twierdzą zgodnie: tak umierają święci. Bardzo cierpiał: zaczęło się od złamania szyjki kości udowej, która nie chciała się zrosnąć. Musiał leżeć, bo każdy ruch wprawiał wielki ból. Z czasem pojawiły się odleżyny. Nigdy się nie skarżył. Na długie godziny zapadał w medytację. Rozmawiał wtedy z Jezusem. Pielęgniarka, która się nim zajmowała, wspomina: „Ojciec niewiele widział, prawie nic nie słyszał (miał dwa aparaty słuchowe, z których potem zrezygnowaliśmy). Kiedyś leżał odwrócony tyłem do drzwi. Nagle w drzwiach stanął przeor. A leżący tyłem ojciec Joachim odezwał się: „Dziękuję ojcu przeorowi za łóżko. Jest bardzo wygodne”. A przecież nie mógł go zobaczyć ani usłyszeć! Po plecach chodziły ciarki…”
Rząd bije (w) dzieci [Tomasz Rożek]
„Państwo polskie traktuje dzieci jak prywatne dobro luksusowe” – przekonuje Tomasz Rożek, komentując podwyżkę podatku VAT na artykuły dziecięce z 8% na 23%. Szacuje koszty utrzymania i wykształcenia dziecka do 25 roku życia i wylicza o ile te koszty wzrosną po podwyżce VAT-u. Rozprawia się także z często stosowanym przez rząd argumentem, że zmiany tej wymaga od Polski prawo unijne. Okazuje się bowiem, że wiele państw, bogatszych niż Polska, utrzymuje preferencyjne stawki VAT dla pewnych grup produktów i nie ma nawet w planach tego zmieniać.
Nowosielsko, anielsko [Marcin Jakimowicz]
„Był człowiekiem stojącym w wyłomie muru. Cerkiew miała z nim spory kłopot. Jak zaklasyfikować jego teologiczne rozważania na temat prawosławia? Ustawić je na jednej półce z ojcami Kościoła i pełnymi ognia pismami Serafina z Sarowa? A może tuż obok Evdokimova czy Bułgakowa?” – pisze we wspomnieniu o Jerzym Nowosielskim Marcin Jakimowicz. Wybitny artysta, zupełnie osobny i niepowtarzalny, zmarł w ostatnim tygodniu lutego tego roku. Tomasz Terlikowski przyznaje: „Jego książki, ikony, wywiady wprowadzały mnie w świat, który stał się moim światem. Uczył mnie kochać ikonę i podziwiać chrześcijański Wschód. Uczył zrozumienia, że prawdziwa sztuka prowadzi do Piękna, a to do Dobra”.
Według najnowszego sondażu Calin Georgescu może obecnie liczyć na poparcie na poziomie ok. 50 proc.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.