Jutro, w II Niedzielę Adwentu będziemy obchodzili w Polsce 23. Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. W tym roku odbywać się on będzie pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Wsparcie obejmuje Kościół działający w 15 krajach, powstałych po rozpadzie Związku Sowieckiego, ale w tym roku przeznaczone jest szczególnie na Ukrainę.
Mówi ks. Leszek Kryża, chrystusowiec, odpowiedzialny za Zespół pomocy Kościołowi na Wschodzie, działający przy Konferencji Episkopatu Polski.
OGLĄDAJ relację na bieżąco: Atak Rosji na Ukrainę
ks. Leszek Kryża TCh: w Ukrainy płynie wielkie podziękowanie
„Będąc na Ukrainie i spotykając się z tymi, którzy tutaj w Polsce znaleźli schronienie, właściwie za każdym razem słyszę takie wielkie podziękowanie. Chciałbym również po raz kolejny przekazać to wielkie dziękuję, które płynie z Ukrainy. Gdzieś tam w Charkowie, w piwnicy, ludzie którzy być może nawet nie wiedzieli albo nie wiedzą, gdzie leży Polska, ale wiedzą, że Polska im pomaga i podkreślają, dziękują Kościołowi w Polsce za to, że jest z nimi, więc to powtarzają: módlcie się za nas, pamiętajcie o nas, nie zapominajcie o nas, nie zostawiajcie nas, a my możemy się wam na razie odwdzięczyć tylko modlitewną pamięcią i tutaj tworzy się taki ciekawy, duchowy most pomiędzy nami tutaj, a nimi tam na Ukrainie.“
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.