Jutro, w II Niedzielę Adwentu będziemy obchodzili w Polsce 23. Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. W tym roku odbywać się on będzie pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Wsparcie obejmuje Kościół działający w 15 krajach, powstałych po rozpadzie Związku Sowieckiego, ale w tym roku przeznaczone jest szczególnie na Ukrainę.
Mówi ks. Leszek Kryża, chrystusowiec, odpowiedzialny za Zespół pomocy Kościołowi na Wschodzie, działający przy Konferencji Episkopatu Polski.
OGLĄDAJ relację na bieżąco: Atak Rosji na Ukrainę
ks. Leszek Kryża TCh: w Ukrainy płynie wielkie podziękowanie
„Będąc na Ukrainie i spotykając się z tymi, którzy tutaj w Polsce znaleźli schronienie, właściwie za każdym razem słyszę takie wielkie podziękowanie. Chciałbym również po raz kolejny przekazać to wielkie dziękuję, które płynie z Ukrainy. Gdzieś tam w Charkowie, w piwnicy, ludzie którzy być może nawet nie wiedzieli albo nie wiedzą, gdzie leży Polska, ale wiedzą, że Polska im pomaga i podkreślają, dziękują Kościołowi w Polsce za to, że jest z nimi, więc to powtarzają: módlcie się za nas, pamiętajcie o nas, nie zapominajcie o nas, nie zostawiajcie nas, a my możemy się wam na razie odwdzięczyć tylko modlitewną pamięcią i tutaj tworzy się taki ciekawy, duchowy most pomiędzy nami tutaj, a nimi tam na Ukrainie.“
Usługa "Podpisz dokument" przeprowadza użytkownika przez cały proces krok po kroku.
25 lutego od 2011 roku obchodzony jest jako Dzień Sowieckiej Okupacji Gruzji.
Większość członków nielegalnych stowarzyszeń stanowią jednak osoby urodzone po wojnie.