Podczas lotu Papież zwyczajowo powitał i pozdrowił towarzyszących mu dziennikarzy. Korespondentka PAP-u podziękowała Franciszkowi za obronę Jana Pawła II. Ojciec Święty odpowiedział, że oskarżenia Pietro Orlandiego to „głupota” .
Podczas lotu @Pontifex_pl zwyczajowo pozdrowił dziennikarzy. Po podziękowaniu ze strony korespondentki za obronę dobrego imienia Jana Pawła II skomentował, że oskarżenie wysunięte przez Orlandiego było głupstwem. Dziennikarze pytali też Papieża o zdrowie.https://t.co/gtFgFqFZ6B
— Radio Watykańskie 🇻🇦 (@rwatykanskie) 28 kwietnia 2023
Papież odpowiedział następnie z uśmiechem na pytania o swój stan zdrowia po pobycie w klinice Gemelli z powodu zakaźnego zapalenia oskrzeli. Podziękował też za różne prezenty otrzymane od dziennikarzy. Najbardziej wyjątkowymi były butelka dla dziecka i kompas. Przekazała je Eva Fernández, hiszpańska dziennikarka Radia Cope, znana z wyjątkowości i oryginalności prezentów ofiarowanych Papieżowi podczas każdej podróży apostolskiej. Dzisiejsza butelka i kompas przypominają o dramatycznej katastrofie statku w Cutro w Kalabrii z 26 lutego, w której zginęło ponad 80 osób.
Głównymi celami są schronienia dla osób przesiedlonych oraz domy cywilne.
Sarkozy po raz kolejny przekonywał, że nie dopuścił się czynów, za które został skazany.
Czy zginęła z powodu tego, co było w tle na jednym z jej filmików?
Expres TATRAN jadący z Koszyc do Bratysławy najechał na tył pociąg Nitra-Bratysława.