Trwa cykl rekolekcji wielkopostnych „Gościa Niedzielnego” z Janem Pawłem II. W najnowszym wydaniu uczymy się naśladować radość Papieża, jego pogodę ducha i siłę, z jaką stawiał czoła trudnym sytuacjom. O Człowieku radosnym pisze ks. Tomasz Jaklewicz. Poza tym w najnowszym numerze:
Żyłem w cieniu świętego [Marcin Przeciszewski]
Ks. kard. Stanisław Dziwisz w rozmowie z Marcinem Przeciszewskim dzieli się wspomnieniami z codziennego towarzyszenia Papieżowi Janowi Pawłowi II. Opowiada o Człowieku, który przy potężnej ilości obowiązków modlitwę traktował jako absolutny priorytet, a skuteczność jego modlitwy była niezwykła. „Tak, był mistykiem, to znaczy człowiekiem zanurzonym w Panu Bogu. Umiał mówić do Pana Boga, ale nade wszystko umiał słuchać, czego Bóg żąda od niego, i to wypełniać” – mówi ks. kard. Dziwisz.
Straszny rok [Andrzej Grajewski]
„Każdego dnia myślę o Leszku, Marylce, przyjaciołach i o wszystkich, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej, i modlę się za nich” – wyznaje Jarosław Kaczyński w wywiadzie przeprowadzonym przez Andrzeja Grajewskiego. Osobista rozmowa staje się punktem wyjścia do opisu bieżącej sytuacji politycznej w Polsce z perspektywy prezesa PiS oraz do odpowiedzi na pytanie czy i na jakich warunkach jest możliwe narodowe pojednanie.
Armia potrzebuje kapelanów [Bogumił Łoziński]
„Ludzie powinni żyć w braterstwie i pokoju, szanując prawa innych. Niestety, rzeczywistość jest czasami inna (…). Gdy kapelan wyjeżdża z wojskiem w rejon wojny, np. do Iraku czy Afganistanu, ma podtrzymywać w żołnierzach przekonanie, że życie w pokoju i w braterstwie jest możliwe. W miejscu gdzie leje się krew i giną ludzie, mówi im o szacunku dla życia, wzywa do przebaczenia, przestrzega przed nienawiścią. Po prostu z nimi jest” – mówi w rozmowie z Bogumiłem Łozińskim biskup polowy Józef Guzek. W wywiadzie dla „Gościa Niedzielnego” szeroko opowiada o zadaniach kapelanów w armii oraz ocenie moralnej interwencji NATO w Libii.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.
Owijają się wokół nich i wpływają niekorzystnie na ich działanie.