Libia: Kto ostrzelał Adżdabiiję?

Siły lojalne wobec Muammara Kadafiego zbombardowały w czwartek wjazd do pozostającej w rękach rebeliantów Adżdabii na wschodzie kraju, o czym poinformował jeden z powstańców. Wg BBC doszło do omyłkowego ostrzału rebeliantów przez NATO.

"Ludzie się wycofali, bo siły Kadafiego ostrzelały bramę" - powiedział rebeliant, który znajdował się ok. 3 km od zachodniego wjazdu do miasta. Nie podał swego nazwiska. Korespondent agencji Reuters Michael Georgy widział rebeliantów uciekających z okolic zachodniego wejścia do miasta, gdzie mieli założony punkt kontrolny. Powiedział też, że słyszał z tego kierunku wybuchy.

Tymczasem sieć BBC podała, że wg rebeliantów we wschodniej Libii ich siły zostały omyłkowo ostrzelane podczas nalotu NATO. Lekarze w Adżdabii powiedzieli w czwartek BBC, że w następstwie nalotu zginęło co najmniej 12 powstańców. To, jak pisze BBC na swej stronie internetowej, trzeci w ostatnich dniach taki incydent. Doszło do niego między Adżdabiją a Bregą.

Jeden z dowódców powstańców powiedział BBC, że widział co najmniej cztery pociski, które uderzyły w rebeliantów, że wielu z nich zginęło, a znacznie więcej zostało rannych. Rebelianci wyrażają oburzenie z powodu tego, jak pisze BBC, "strasznego błędu". W ostatnich dniach apelowali o więcej nalotów NATO. Sojusz zapowiedział, że zbada zajście.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| LIBIA, WOJNA

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Autoreklama

Autoreklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
9°C Środa
noc
8°C Środa
rano
11°C Środa
dzień
12°C Środa
wieczór
wiecej »