Konferencje (nie tylko) duchowe

Jednak jak naleźć tego mistrza, którego warto słuchać? Przecież dzisiaj każdy mówi, co ma ochotę, a branie odpowiedzialności za własne słowa prawie w ogóle straciło rację bytu...

Św. Benedykt wskazywał swoim mnichom, by „słuchali nak Mistrza [...], a Napomnienia łaskawego ojca przyjmowali chętnie i wypełniali skutecznie, aby przez trud posłuszeństwa powrócili do Tego, od którego odeszli.”

Jednak jak naleźć tego mistrza, którego warto słuchać? Przecież dzisiaj każdy mówi, co ma ochotę, a branie odpowiedzialności za własne słowa prawie w ogóle straciło rację bytu. Bardzo łatwo się zagubić w gąszczu „jedynie słusznych” nauk, rad, zaleceń.

„Poważne sprawy, poważne odpowiedzi”, serwis internetowy zainicjowany i prowadzony przez benedyktynów z Opactwa w Tyńcu, stworzył niezwykłe miejsce, które powinno ułatwić znalezienie tych wlaściwych autorytetów. To dział „Konferencje (nie tylko) duchowe miejsce, w którym „słuchanie nauk mistrza” nabiera konkretnych kształtów. To taki niezwykły zaułek, w którym każdy może znaleźć coś dla siebie.

Konferencje (nie tylko) duchowe - znajdziesz tu nagrania konferencji naukowych, rozważania Pisma Świętego, ambitne rozmowy, Felietony Filozoficzne, Wieczory z Biblią, rozmowy z benedyktynami, a co najważniejsze spotkania z prawdziwymi mistrzami, specjaistami, duchownymi, świeckimi, za których naukami warto podążać, których warto słuchać. Goszczą u nas min. O. Leon Knabit OSB, dr Wanda Półtawska, o. Joachim Badeni OP, ks Jacek Stryczek i wielu innych. Wszystko to w jednym miejscu, nie trzeba długo szukać, sprawdzać, wystarczy wejść. Nasze drzwi są zawsze otwarte. Zawsze jesteś miłym gościem – zapraszają benedyktyni tynieccy.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  19°C Środa
  dzień
  20°C Środa
  wieczór
  16°C Czwartek
  noc
  11°C Czwartek
  rano
  wiecej »